TASR/AP
StoryEditor

Afganka porodila dieťa na palube amerického evakuačného lietadla, pilot jej zachránil život

TASR22.08.2021., 16:48h
Evakuácia ľudí z Afganistanu pokračuje. Na palube lietadla sa odohral neuveriteľný príbeh.
Lajkuj Brainee.sk na

Armáda Spojených štátov v nedeľu oznámila, že Afganka porodila dieťa na palube strategického transportného lietadla C-17 amerických vzdušných síl, ktoré odletelo z Blízkeho východu na leteckú základňu Ramstein v Nemecku.

Základňa sa využíva ako tranzitné miesto pre ľudí evakuovaných z Afganistanu po tom, čo uplynulú nedeľu militantné hnutie Taliban nečakane rýchlo obsadilo metropolu Kábul a prevzalo moc v krajine.

Veliteľstvo leteckej prepravy vzdušných síl (AMC) na Twitteri uviedlo, že matka začala mať počas letu v sobotu komplikácie. AMC napísalo: „Veliteľ lietadla sa rozhodol z výšky klesnúť, aby sa zvýšil tlak vzduchu v lietadle, čo pomohlo stabilizovať a zachrániť život matke.“

​Po prílete na Ramstein prišiel na palubu americký lekársky tím a pomohol žene porodiť dieťa v nákladnom priestore. ,,Dievčatko a matku prepravili do neďalekého zdravotníckeho zariadenia, obe sú v dobrom stave," oznámila armáda.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
03. jún 2023 10:41