Istagram/the_boy_in_the_tent
StoryEditor

Chlapec spal 500 nocí v stane. Vyzbieral 750-tisíc pre hospic, v ktorom trávil jeho kamarát posledné dni

Ľubomíra Somodiová14.08.2021., 14:00h
Chlapec nechcel, aby smrteľne chorí ľudia, ako bol jeho kamarát, ostali bez starostlivosti, keďže sa hospic pasoval s finančnými problémami.
Lajkuj Brainee.sk na

Keď 10. augusta 11-ročný Max Woosey z anglickej dedinky Braunton zaspával, mal pred sebou päťstú noc strávenú v stane. Komfortu vo svojej posteli sa vzdal, aby vyzbieral peniaze pre hospic, v ktorom posledné mesiace strávil jeho kamarát a sused Rick Abott, ktorý podľahol rakovine.

Nezisková organizácia North Devon Hospice, ktorá sa stará o smrteľné chorých, začala mať po vypuknutí pandémie problém s financovaním. Akonáhle Max Woosey započul, že je ohrozená starostlivosť o ľudí, ako bol jeho sused Rick, premýšľal, ako by mohol pomôcť, aby hospic nezanikol. V jeho hlave sa zrodila netradičná výzva.

Aby upozornil na dôležitosť paliatívnej starostlivosti, začal 28. marca prespávať v darovanom v stane. Postupne sa mu podarilo vyzbierať 640-tisíc libier (cca 755-tisíc eur). Píše spravodajská portál BBC.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Max Woosey (@the_boy_in_the_tent)

Rick chcel, aby v stane zažil dobrodružstvo

„Môj kamarát Rick mi daroval stan pred tým, než umrel. Chcel, aby som mu sľúbil, že s ním zažijem dobrodružstvo. Tak som sa do toho pustil,“ napísal vo výzve.

Jeho odhodlanosť a ochota pomôcť inšpirovala aj ostatné deti. V deň, keď v stane strávil 365 deň, sa k nemu pripojilo až 1000 detí z celého sveta, ktoré strávili noc v stane, aby mu pomohli vyzbierať viac peňazí.

Stálo to za námahu

Chlapec priznal, že zo začiatku si vôbec nemyslel, že vydrží spať v stane tak dlho. Svoju poslednú päťstú noc sa odhodlal tráviť v divočine uprostred lesov, kde si s pomocou rodičov postavil prístrešok z dreva. Mal z toho ohromnú radosť.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Max Woosey (@the_boy_in_the_tent)

Ako hodnotí svoju výzvu? Pre BBC povedal, že suma, ktorú vyzbieral, sa mu zdá neuveriteľná. „Rok a pol pod stanom bol občas ťažký, ale stopercentne to stálo za to,“ vyhlásil tínedžer.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
05. október 2022 00:43