V Česku sa zrazili dva vlaky (ilu)unsplash.com
StoryEditor

Obrovské nešťastie v Česku: Pri hrozivej zrážke vlakov sa zranili desiatky ľudí

TASR04.08.2021., 09:25h
Zrážka vlakov si vyžiadala už tretiu obeť
Lajkuj Brainee.sk na

Zrážka dvoch vlakov v západočeskej obci Milavče v Plzenskom kraji, ku ktorej došlo v stredu ráno krátko po ôsmej hodine ráno, si vyžiadala desiatky zranených, pričom sedem ľudí je v kritickom stave a 31 je mimo ohrozenia života. Podľa niektorých zdrojov českých médií je zranených až 50 osôb. Tri osoby zrážku neprežili.

Išlo o zrážku rýchlika Ex 351 Západní expres, ktorý smeroval z Českej Kubice do Prahy, s osobným vlakom z Plzne do Domažlíc, približuje server Novinky.cz. Trať číslo 180 bude celý deň uzatvorená.

Ako uviedla česká polícia na Twitteri, na mieste zasahujú všetky zložky Integrovaného záchranného systému vrátane štyroch vrtuľníkov, pričom pomoc majú poskytnúť i záchranári z Nemecka.

„Poplach bol vyhlásený pre jedenásť jednotiek. Miesto zásahu máme rozdelené na dva úseky. Transportujeme osoby z vlaku. Na mieste je niekoľko desiatok zranených,“ uviedol hovorca hasičov Petr Poncar.      

„Vlak Ex 351 prešiel návestidlom v polohe stáť vo výhybni Radonice v (okrese) Domažlice a zrazil sa s osobným vlakom. Situácia je vážna, ruším akýkoľvek program a som na ceste na miesto nešťastia,“ uviedol na Twitteri minister dopravy Karel Havlíček. Príčinou nehody je preto zrejme chyba jedného z rušňovodičov, píše portál iDNES.cz.

Reportér ČT24 Jan Beránek o okolnosti nehody uviedol: „O 08.06 h sa mali vlaky stretnúť vo výhybni Radonice, čo je len niekoľko kilometrov pred Domažlicami. Západní expres zrejme nepočkal na vykrižovanie v Radoniciach a vyrazil v protismere na jednokoľajnej trati smerom do Plzne a tam sa vlaky zrejme stretli.“

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
26. september 2023 18:53