Nemecký dôchodca ukrýval vo svojom dome tank, pozná už svoj trest (ilu)TASR
StoryEditor

Dôchodca, ktorý skrýval v dome tank vyviazol s podmienkou. Poriadne mastná pokuta ho však neminie

TASR03.08.2021., 13:06h
V suteréne mal aj protilietadlové delo, torpédo a ďalšie zbrane. Navyše to všetko musel predať.
Lajkuj Brainee.sk na

Nemecká prokuratúra a obhajoba sa dohodli na udelení podmienečného trestu maximálne do jedného roka a piatich mesiacov pre nepovolené držanie zbraní, munície a výbušnín 84-ročnému mužovi, ktorý v suteréne svojho domu skladoval tank z čias druhej svetovej vojny, protilietadlové delo, torpédo a ďalšie zbrane. Dôchodca bude musieť navyše zaplatiť pokutu vo výške 250-tisíc eur a tank aj protilietadlové delo predať.

Verdikt v tomto prípade má súd v meste Kiel na severe krajiny vyniesť ešte v utorok, informuje agentúra DPA. Zberateľ bol obžalovaný z dôvodu porušenia zákona o kontrole vojnových zbraní a tiež z porušenia zákona o zbraniach.

Nemecký dôchodca ukrýval vo svojom dome tank, pozná už svoj trest (ilu) Nemecký dôchodca ukrýval vo svojom dome tank, pozná už svoj trest (ilu) unsplash.com

Tank typu Panther i ostatné predmety vrátane protilietadlového dela s kalibrom 8,8 centimetra, mínometu, samopalov, útočných pušiek, automatických zbraní a viac než tisíc nábojov zaistili počas domovej prehliadky vo vile obžalovaného v severonemeckom meste Heikendorf v lete 2015.

Išlo o dvojdňovú akciu, na ktorej sa podieľalo dvadsať vojakov. Vyzdvihnutie takmer 40-tonového tanku, ktorý už nemal pásy, z obývanej nehnuteľnosti a umiestnenie na podvalník za účelom prepravy im trvalo takmer deväť hodín.

Miestne úrady na dôchodcovu pivnicu upozornili policajti z Berlína, ktorí predtým prehľadali dom v súvislosti s odcudzenými artefaktmi z čias nacistickej éry. Muž v auguste ešte pred vypočúvaním uviedol, že tank kúpil v Anglicku už ako vrak.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
02. október 2023 13:28