Ich vzťah vyšiel na povrch začiatkom roka 2017. Iba o pár mesiacov neskôr sa zasnúbili a svadba sa konala v máji 2018. Milióny ľudí sledovalo veľkolepú svadbu z kráľovskej rodiny a momentálne sa Meghan a Harry radia k najobľúbenejším a najsilnejším párom. Majú syna Archieho, ktorý pred pár dňami oslávil svoje druhé narodeniny.twitter.com/popculture
StoryEditor

Veľká radosť princa Harryho a Meghan. Stali sa rodičmi druhého potomka

TASR06.06.2021., 19:04h
Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová v nedeľu oznámili narodenie svojho druhého dieťaťa - dcéry, ktorej dali meno Lilibet Diana. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.
Lajkuj Brainee.sk na

Dieťa sa narodilo v americkom štáte Kalifornia. Matka i dieťa sa majú dobre a sú už späť doma, potvrdila tlačová kancelária kráľovského páru.

Lilibet "Lili" Diana Mountbattenová-Windsorová prišla na svet v piatok v kalifornskej nemocnici Santa Barbara Cottage Hospital, pričom Harry bol prítomný pri pôrode, dopĺňa tlačová agentúra Reuters.

„Lili je pomenovaná po svojej prastarej matke, Jej Veličenstve kráľovnej (Alžbete II.), jej stredné meno - Diana - sme zvolili na počesť jej milovanej starej matky, princeznej z Walesu,“ uviedol pár vo vyhlásení.

twitter

​Diana bola matka princa Harryho a princa Williama, ktorá tragicky zahynula v roku 1997 pri autohavárii v Paríži.
Narodenie dievčatka prichádza po roku rozruchov v britskej kráľovskej rodine.

Harry a Meghan sa medzitým vzdali svojich kráľovských povinností a odsťahovali sa do USA, kde chcú podľa vlastného vyjadrenia viesť nezávislejší život.

„Ďakujeme za vašu pretrvávajúcu priazeň a podporu počas tohto veľmi výnimočného obdobia pre našu rodinu,“ dodal pár vo vyhlásení. Ich prvý potomok, syn Archie Harrison, sa narodil v roku 2019.

Meghan a Harry sú iba zriedka mimo pozornosti médií od februára, keď poskytli rozhovor americkej moderátorke Oprah Winfreyovej a obvinili nemenovaného člena kráľovskej rodiny z rasistických poznámok na adresu Meghan a ignorovania jej prosieb o pomoc, keď trpela depresiami.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
30. november 2023 05:04