TVTwitter/EyesFromUkraine
StoryEditor

VIDEO Začala sa tretia svetová vojna, oznámila moderátorka ruskej televízie

rviDnes17.04.2022., 10:00h
Moderátorka ruskej štátnej televízie oznámila, že potopením krížnika Moskva v Čiernom mori už fakticky začala tretia svetová vojna.
Lajkuj Brainee.sk na

Ruské oficiálne zdroje uvádzajú, že príčinou bol výbuch a požiar bez toho, aby spresnili, kto škodu spôsobil. Ukrajina sa ku zničeniu lode sama prihlásila, píše portál iDNES.cz.

„Ruská špeciálna operácia na Ukrajine sa už zmenila na to, čo sa dá ľahko nazvať treťou svetovou vojnou,“ povedala moderátorka televíznej stanice Rossija-1 Olga Skabejevová.

Video

„Pochopme, že práve teraz bojujeme, ak nie priamo proti NATO, potom proti infraštruktúre aliancie, proti Spojeným štátom. Dvadsaťštyri hodín denne dodávajú zbrane cez železnice, Poľsko,“ pokračovala.

„To nie je vtip. Mali by sme vážne uvažovať o zničení železničných uzlov,“ dodala tiež.

Skabejevová sa tiež vyhranila voči tomu, že ukrajinskú metropolu Kyjev neustále navštevujú zahraniční politickí predstavitelia. Jeden z hostí v televíznej debate na to nadviazal.

Ruský poslanec Michail Šeremeť povedal, že by vlastne stačilo vybombardovanie mesta. Potom by už ho nikto podľa neho nenavštevoval.

​Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre stanicu CNN varoval, že ruský prezident Vladimir Putin by sa mohol uchýliť k obmedzenému použitiu jadrových alebo chemických zbraní, pretože neprikladá žiadnu hodnotu životom ľudí na Ukrajine.

Zelenskyj Politik TASR/AP

„Nielen ja, ale celý svet, všetky krajiny by sa toho mali obávať, pretože sa to môže stať skutočnosťou,“ povedal.

Šéf CIA William Burns tiež upozornil, že by k tomu mohlo viesť možné narastajúce Putinovo zúfalstvo z vývoja na bojisku.

Portál iDnes.cz patrí pod vydavateľstvo Mafra, ktorého súčasťou je aj Brainee.sk.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
30. september 2023 18:49