Vďaka vysokej miere zaočkovanosti budú voľní. Tejto krajine nehrozí sprísnenie opatrení (ilu)TASR/AP
StoryEditor

Vďaka vysokej miere zaočkovanosti budú voľní. Tejto krajine nehrozí sprísnenie opatrení

TASR17.12.2021., 12:13h
Našim susedom sa to konečne podarilo! Vďaka programu očkovania proti covidu netreba sprísňovať opatrenia.
Lajkuj Brainee.sk na

Vďaka vakcíne proti novému druhu koronavírusu a vďaka rýchlemu očkovaciemu programu sa podarilo dosiahnuť, že Maďarsko sa dokáže preniesť cez ďalšie vlny koronavírusovej pandémie bez vážnejších obmedzení, vyhlásil v piatok v Győri maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Podľa agentúry MTI šéf diplomacie na otváracej ceremónii tamojšieho benediktínskeho pivovaru okrem iného zdôraznil, že v súvislosti s koronavírusovou pandémiou sa veľa hovorí o zdravotných a ekonomických súvislostiach, menej však už o jej vplyvoch na spoločenský život, ktorý bol v priebehu uplynulého zhruba poldruha roka takmer úplne nemožný.

Vďaka vysokej miere zaočkovanosti sa Maďarsko nemusí obávať ďalších mutácií koronavírusu a ďalších vĺn pandémie (ilu) Vďaka vysokej miere zaočkovanosti sa Maďarsko nemusí obávať ďalších mutácií koronavírusu a ďalších vĺn pandémie (ilu) TASR/AP

„Ďakujeme Bohu za to, že všetky obmedzenia, zatvorenia a administratívne opatrenia už môžeme mať za sebou,“ povedal Szijjártó a dodal, že vďaka vysokej miere zaočkovanosti sa Maďarsko nemusí obávať ďalších mutácií koronavírusu a ďalších vĺn pandémie.

V Maďarsku – stredoeurópskej krajine s takmer desiatimi miliónmi obyvateľov – je proti covidu zaočkovaných vyše 6,2 milióna ľudí. Z nich už takmer šesť miliónov dostalo dve dávky a niečo nad tri milióny osôb aj tretiu dávku očkovacej látky. Od stredy očkujú priebežne aj deti vo veku od piatich do jedenásť rokov.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
21. jún 2024 12:25