Elon MuskTASR/AP/Susan Walsh
StoryEditor

Geniálny vizionár alebo fantasta? Elon Musk je osobnosťou roka podľa časopisu Time

TASR14.12.2021., 08:26h
Známy inžinier, vynálezca, inovátor, environmentalista a filantrop sa tento rok dočkal prestížneho ocenenia.
Lajkuj Brainee.sk na

Osobnosťou roka 2021 podľa amerického magazínu Time je zakladateľ firmy Tesla, multimiliardár Elon Musk, ktorý sa v posledných rokoch zviditeľnil aj prostredníctvom súkromnej vesmírnej spoločnosti SpaceX. Informovala o tom agentúra AFP.

V rebríčku najbohatších ľudí na svete tohto roku predstihol zakladateľa spoločnosti Amazon Jeffa Bezosa, ktorý taktiež investuje do vesmírnych aktivít.

Hodnota firmy Tesla, ktorá sa špecializuje na výrobu elektromobilov, presiahla v októbri bilión amerických dolárov. Muskova firma SpaceX zase v priebehu tohto roka spolupracovala s vládnou agentúrou NASA na viacerých projektoch. Vystrelili napríklad raketu proti asteroidu, aby tak otestovali jeho prípadné vychýlenie, ak by smeroval na Zem.

„Osobnosť roka je známkou vplyvu a málo ľudí má taký vplyv na život na Zemi ako Elon Musk – a prípadne aj na život mimo Zeme," napísal na Twitteri šéfredaktor časopisu Time Edward Felsenthal.

Elon Musk Elon Musk v časopise Time TASR/AP

​Musk hovorí o svojich ambíciách kolonizovať Mars a na budúci rok plánuje začať prípravné lety, ktorých cieľom bude opätovné pristátie ľudí na Mesiaci.

„Jeho cieľom je spraviť z ľudstva multiplanetárny druh," povedal prispievateľ časopisu Time Jeffrey Kluger.

O jeho vplyve podľa agentúra AFP svedčí aj to, že jediným tweetom dokáže ovplyvniť hodnotu kryptomien.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
21. jún 2024 13:00