Elon MuskReuters
StoryEditor

Elon Musk zvažuje „opustiť“ svoju prácu a stať sa „influencerom“

som11.12.2021., 14:34h
Generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX Elon Musk sa fanúšikom na sociálnej sieti Twitter zveril, že zvažuje „opustiť“ svoje zamestnanie a stať sa „influencerom“.
Lajkuj Brainee.sk na

Šéf americkej automobilky Tesla Elon Musk zvažuje, že sa svojej pozície vzdá a stane sa influencerom. Informoval o tom na twitteri. Musk už v minulosti niekoľkokrát zopakoval, že ľudia by nemali pracovať tak veľa, ako on.

„Zvažujem, že „opustím“ svoju prácu a stanem sa influencerom na plný úväzok. Čo si o tom myslíte?“ Napísal bez ďalších podrobností šéf Tesly. Nie je však jasné, či svoje vyhlásenie myslí vážne, upozornila agentúra Reuters. 

Mnoho jeho príspevkov na sociálnych sieťach neraz vyvolali kontroverziu, tak ako aj posledný.

Je prepracovaný?

Musk  založil a vedie vesmírnu spoločnosť SpaceX, šéfuje start-upu Neuralink, ktorý vyrába mozgové čipy, a stojí na čele infraštruktúrnej firmy The Boring Company. V januári pri konferenčnom hovore povedal, že očakáva, že Teslu povedie „niekoľko rokov“. „Bolo by príjemné mať trochu viac voľného času a nepracovať cez deň v noci, od prebudenia do zaspania, sedem dní v týždni. To je dosť intenzívne,“ poznamenal v minulosti.

Minulý mesiac sa šéf Tesly na Twitteri spýtal svojich priaznivcov, či by mal predať desať percent svojho podielu v automobilke. Jeho stúpenci sa v hlasovaní na sociálnej sieti vyjadrili za. Odvtedy už Musk predal akcie v hodnote takmer 12 miliárd dolárov.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/kultura/influenceri, menuAlias = influenceri, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
26. september 2023 12:39