Freepik/jcomp
StoryEditor

Biskup chcel dať veci na pravú mieru. Povedal deťom, že Santa neexistuje, pobúril tým rodičov

TASR11.12.2021., 08:29h
Katolícka diecéza na Sicílii sa verejne ospravedlnila za výroky svojho biskupa, ktorý povedal deťom, že Santa Claus neexistuje.
Lajkuj Brainee.sk na

Diecéza uviedla, že biskup Antonio Stagliano nemal v úmysle brať deťom dva týždne pred Vianocami ilúzie. Údajne sa len snažil zdôrazniť ozajstný význam Vianoc príbehom o svätom Mikulášovi - biskupovi, ktorý obdarovával chudobných a bol prenasledovaný rímskym cisárom.

Diecéza sa ospravedlnila

Talianske médiá citovali Stagliana, ktorý počas nedávnej náboženskej slávnosti povedal, že Santa neexistuje a že jeho červený kostým vytvorila spoločnosť Coca-Cola za účelom propagácie.

Po kritických reakciách na sociálnych sieťach sa sicílska diecéza ospravedlnila. „Je mi veľmi ľúto, že Stagliano týmto vyjadrením vyvolal u detí sklamanie. Chcem zdôrazniť, že jeho zámer bol úplne iný,“ napísal hovorca diecézy Alessandro Paolino na Facebooku. „Určite nesmieme ničiť predstavivosť detí, ale čerpať z nej dobré príklady, ktoré sú pre život pozitívne,“ dodal s tým, že práve Santa Claus môže deti presvedčiť o dôležitosti obdarovávania, štedrosti a zdieľania. Paolino však tiež povedal, že sa treba vyvarovať toho, aby bol Santa Claus symbolom konzumu a túžby „nakupovať a nakupovať“.

Rozdelení rodičia

Zatiaľ čo niektorí rodičia uvítali biskupovu snahu zamerať sa na katolícky význam Vianoc, iní Staglianovi vyčítali, že zasahoval do rodinných tradícií a osláv a pokazil deťom predvianočný čas, navyše v dobe ovplyvnenej pandémiou koronavírusu. „Ukázali ste, že pokiaľ ide rodinnú výchovu a deti, nerozumiete ničomu,“ napísala v komentári jedna z užívateliek sociálnych sietí.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
28. máj 2023 01:35