TribečUnsplash
StoryEditor

Do horormi opradených lesov Tribeča po novom platí zákaz vstupu. Ak ho porušíš, čaká ťa trojtisícová pokuta, toto je dôvod

TASR17.04.2024., 11:53h

Tribeč sa stal známym pre nevysvetliteľné zmiznutia a aj filmové spracovanie knihy Trhlina. Zákaz vstupu na jeho územie však nesúvisí ani s jedným z nich.

Lajkuj Brainee.sk na

Zákaz vstupu do lesov sa rozšíril na ďalší región Nitrianskeho kraja. Od utorka 16. apríla platí zákaz vstupu verejnosti na lesné pozemky nachádzajúce sa v katastrálnom území ôsmich obcí Topoľčianskeho okresu.

Mastná pokuta

Dôvodom však nie sú paranormálne javy, ale rozšírenie afrického moru ošípaných do pohoria Tribeč, upozornil Okresný úrad Topoľčany, pozemkový a lesný odbor. Zákaz platí do odvolania. Za jeho porušenie hrozí pokuta do výšky 3 320 eur.

image

Tisíce rokov staré stavby či krvavý hrad. Toto sú tie najtajomnejšie miesta Slovenska

Zákaz využívania lesov verejnosťou platí v piatich poľovných revíroch. Tie sa nachádzajú v katastrálnych územiach obcí Krnča, Práznovce, Solčany, Nitrianska Streda, Čeľadince, Kovarce, Oponice, Súlovce.

Utratenie bez nároku na odškodné

Vstupom na lesné pozemky môže prísť k prenosu afrického moru ošípaných na domáce chovy ošípaných. Následne bude nevyhnutné pristúpiť k utrateniu všetkých ošípaných v rámci obce bez nároku na odškodné a možnosti zužitkovania mäsa, upozornil úrad.

image

Ošípané

TASR/DPA/Friso Gentsch

Zákaz vstupu verejnosti do lesov pohoria Tribeč v Nitrianskom kraji aktuálne platí aj v okrese Zlaté Moravce, vydal ho Okresný úrad Nitra. Dotknuté poľovné revíry sa nachádzajú v katastrálnych územiach obcí Hosťovce, Lovce, Žikava, Topoľčianky, Jedľové Kostoľany, Žikava, Hostie a časť obce Hostie Panský diel.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
16. máj 2024 00:11