MaturantiPavel Neubauer/Tasr
StoryEditor

Si maturant? Štát ti na výšku prispeje 9-tisíc eur. Stačí splniť jednu podmienku, pozor, máš na to už len pár dní

TASR13.07.2023., 12:00h

Úspešní maturanti môžu získať štipendium vo výške 9000 eur, ak sa rozhodnú ostať študovať na Slovensku, informuje o tom rezort školstva.

Lajkuj Brainee.sk na

Cieľom štipendijnej podpory je motivovať kvalitných a talentovaných študentov, aby zostali študovať na slovenských vysokých školách. Štipendium v celkovej výške 9000 eur môže získať študent, ktorý ukončil strednú školu na Slovensku maturitnou skúškou. Podmienkou je zápis na dennú formu štúdia na vysokej škole so sídlom v SR na bakalárske alebo spojené bakalárske a magisterské štúdium.

V rámci druhého ročníka sa môžu domáci študenti registrovať v dvoch kategóriách. Prvou sú najväčšie talenty spomedzi slovenských maturantov (1000 miest), druhou nadpriemerní študenti, ktorí sú zo sociálne znevýhodneného prostredia, alebo patria do špecifických znevýhodnených skupín (550 miest). „Študenti si môžu podať žiadosť o štipendium do 20. júla,“ uviedol rezort školstva.

image

Ervin otvoril v Bratislave bistro Banchan: V Kórei ti naservírujú niečo, čo na teba z taniera žmurká. Za dva mesiace som tam schudol 25 kíl

„Pôvodne som chcel ísť študovať do Brna, mnohí moji spolužiaci odišli na vysoké školy do zahraničia. To, že som dostal štipendium, zmenilo moje rozhodnutie a ostal som študovať na Slovensku. Štipendium 9000 eur na tri roky je silná motivácia,“ povedal Kristián Hauswirth, úspešný štipendista z prvého ročníka, ktorý je študentom Fakulty podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave. Štipendiá 300 eur mesačne budú vyplácať študentom vysoké školy po uzavretí zmluvy s rezortom školstva. Štipendium bude vyplácané za mesiace september až jún.

 

 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
29. november 2023 11:40