Na východe Slovenska zabíjal metanolUnsplash/DiamondRehab Thailand
StoryEditor

Tragédia v osade pri Košiciach. Dvaja ľudia zomreli po požití jedovatého metanolu, tretí bojuje o život

TASR26.05.2023., 09:11h

Polícia vyšetruje úmrtie dvoch ľudí v chatovej lokalite Moňov potok v Košiciach. Ako uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, konzumovať mali doposiaľ neznámu látku.

Lajkuj Brainee.sk na

Ďalší muž skončil v nemocnici. Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura Košice prijala pacienta s podozrením na požitie metanolu. Polícia prijala oznámenie v piatok krátko po polnoci.

V jednej z chát bolo nájdené telo 43-ročnej ženy bez známok života. Obhliadajúci lekár na mieste predbežne nevylúčil cudzie zavinenie. Ešte vo štvrtok (25. 5.) bolo bez známok života nájdené v susednej chatke aj telo 66-ročného muža.

image

Závislé osoby sú často citliví a inteligentní ľudia, hovorí psychoterapeut a riaditeľ sanatória Žemlička

„Obhliadajúci lekár na mieste cudzie zavinenie vylúčil,” dodala Ivanová s tým, že v oboch prípadoch bola na zistenie presnej príčiny smrti nariadená pitva.

Podľa doposiaľ získaných informácií mali obe nebohé osoby spolu s ďalším, 44-ročným mužom v utorok (23. 5.) spoločne konzumovať doposiaľ neznámu tekutinu. Tohto muža previezli do nemocnice.

„V piatok v noci sme v UNLP Košice prijali na hospitalizáciu pacienta s podozrením na požitie metanolu. Momentálne je pacient stabilizovaný a je mu poskytovaná intenzívna liečba,” uviedla pre TASR hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.

Polícia počas obhliadky miesta činu zaistila neznámu tekutinu a zaslala ju na kriminalisticko-expertízne skúmanie. „O akú tekutinu išlo a či bola príčinou smrti muža a ženy, bude známe po jej analýze a výsledkoch pitvy,” doplnila Ivanová. V súvislosti s nebohými začali policajti v oboch prípadoch trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
03. jún 2023 04:48