Monika ChochlíkováInstagram/Monika Chochlíková
StoryEditor

Obrovský úspech Moniky Chochlíkovej. Stala sa druhou najlepšou športovkyňou sveta v neolympijských športoch

Miroslav KamodyTASR03.02.2023., 10:06h

Monika Chochlíková sa stala druhou najlepšou športovkyňou sveta v neolympijských športoch za rok 2022. Anketu organizovala Medzinárodná federácia Svetových hier (IWGA).

Lajkuj Brainee.sk na

Športovkyňou roka 2022 v neolympijských športoch sa stala hráčka frisbee Valéria Cardenasová z Kolumbie. O víťazoch v ankete rozhodlo hlasovanie na webe IWGA.

Napokon uspela dvadsaťtriročná Kolumbijčanka o 346 bodov pred 27-ročnou Slovenkou. V tímoch vyhrala nemecká reprezentácia vo frisbee, ktorá na Svetových hrách v Birminghame zdolala aj favorizované a dlho nezdolané Američanky, informuje olympic.sk.

image

Fotky sú desivé, no cítiť z nich silu vzdoru. Ukrajinskí športovci sa pripravujú na Olympijské hry v zničených budovách

Zaostala len o pár hlasov

Bronzová medailistka vo frisbee zo Svetových hier 2022 v Birminghame a Žena roka 2022 podľa časopisu Ultiworld Cardenasová získala v ankete 35 769 hlasov.

Chochlíková ich nazbierala 35 423 hlasov, tretiu priečku obsadila ďalšia Kolumbijčanka, so štyrmi zlatými a jednou striebornou medailou v rýchlokorčuľovaní na kolieskových korčuliach najúspešnejšia športovkyňa Svetových hier Johana Viverosová-Mondragonová (14 723).

S Monikou Chochlíkovou sme sa rozprávali aj v našom podcaste Not Sorry to Think, tesne po tom, ako sa stala čerstvou majsterkou sveta organizácie WMC. Monika okrem toho, že bojuje v troch disciplínach, je aj profesionálnou vojačkou, vyštudovanou športovou manažérkou, influencerkou, členkou Rady ministra pre šport a trénerkou.

Zlatá medaila na Svetových hrách

Do širšieho výberu hlasovania sa dostalo 23 športovcov a športovkýň, vo finále bojovala desiatka najúspešnejších. Chochlíková sa do nominácie dostala vďaka zlatej medaile na Svetových hrách v alabamskom Birminghame v thajskom boxe vo váhe do 51 kg. V kickboxe, v ktorom tiež štartovala, vypadla vo štvrťfinále.

„Predovšetkým je pre mňa veľkou cťou, že si ma Medzinárodná federácia muay thai (IFMA) vybrala, aby som reprezentovala náš šport v hlasovaní. Nečakala som, že až toľko ľudí sa zapojí do hlasovania. Prekvapilo ma, že mnohí zdieľali hlasovanie na svojich sociálnych sieťach. Podporilo ma veľa známych športovcov a celebrít. Hoci je Slovensko malá krajina a nemáme toľko obyvateľov ako iné krajiny, ktoré mali zastúpenie, podpora bola veľká. Chcela by som sa poďakovať každému, kto mi dal hlas,” uviedla v reakcii na výsledky na webe IWGA Monika Chochlíková.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
18. máj 2024 13:52