Polícia zasahovala v Bratislave.   Pavel Neubauer/Tasr
StoryEditor

Počas streľby v Bratislave zranili hasiča privolaného k zásahu. Strelca našli na mieste mŕtveho

TASR17.07.2022., 13:26h

Bratislavskí policajti zasahovali na mieste streľby v mestskej časti Nové Mesto.

Lajkuj Brainee.sk na

Krátko po 8.00 h mali prijať oznámenie o streľbe na hasičov, ktorí boli vyslaní k požiaru chatky. Jeden hasič utrpel strelné poranenie. Policajti na mieste našli telo muža, pravdepodobne strelca. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

„Po príchode na miesto utrpel jeden z príslušníkov Hasičského a záchranného zboru strelné poranenia horných končatín. Na miesto boli bezodkladne privolané viaceré hliadky Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, ktoré zabezpečili okolie miesta incidentu. Po vstupe na pozemok bolo nájdené telo muža – pravdepodobne strelca bez známok života. Vedľa muža sa nachádzala aj krátka strelná zbraň,“ ozrejmila polícia.

image

Starosta minul verejné peniaze v rakúskom nevestinci. Vraj si nedopatrením pomýlil karty

Vyšetrovaním okolností prípadu sa zaoberajú bratislavskí policajti. Podľa slov hovorcu preverujú v tejto súvislosti aj možnú ďalšiu trestnú činnosť. „Bližšie informácie poskytneme, len čo to situácia umožní," dodal Szeiff.

Hasiči na sociálnej sieti doplnili, že ich kolega pri udalosti utrpel tri strelné poranenia horných končatín a je mimo ohrozenia života. „Napriek nebezpečnej situácii počas zásahu nestratili hasiči duchaprítomnosť, poskytli svojmu kolegovi prvú pomoc a vyžiadali si asistenciu policajných zložiek. Postrelený hasič bol prevezený do nemocnice,“ uviedol HaZZ na sociálnej sieti.

 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
04. jún 2023 13:40