Testy, ktoré dodala trnavská firma blízka Matovičovi, boli v rozpore so zákonom (Ilu)TASR
StoryEditor

Nákup antigénových testov, ktoré dodala trnavská firma blízka Matovičovi, bol nezákonný

TASR13.07.2021., 16:05h
Štátne hmotné rezervy porušili pri nákupe antigénových testov od trnavskej firmy Matovičovho známeho zákon, uviedol nezaradený poslanec Richard Raši.
Lajkuj Brainee.sk na

Nezaradený poslanec Národnej rady SR z mimoparlamentného Hlasu-SD Richard Raši vyzval koaličnú SaS, aby odvolala svojho nominanta Jána Rudolfa z postu šéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR. Uviedol to pre TASR v reakcii na tvrdenia Úradu pre verejné obstarávanie, podľa ktorého SŠHR pri nákupe testov porušila princíp transparentnosti a rovnakého zaobchádzania.

"To, čo sme tvrdili už viac ako pol roka, potvrdil aj ÚVO. Sulíkove štátne hmotné rezervy porušili pri nákupe antigénových testov od trnavskej firmy Matovičovho známeho zákon. Áno, od tej firmy, ktorej zisk sa v minulom roku vyšplhal na viac ako tri milióny eur," uviedol Raši. SaS tiež vyzval, aby peniaze, ktoré do tohto nákupu štát investoval, štátu vrátila.

"Najviac na tomto kšefte zarobila spoločnosť Eurolab Lambda, ktorá okrem jasného personálneho prepojenia na Matoviča ma blízko aj k SaS a Sme rodina. Ako je už známe, zatiaľ čo v roku 2019 vykázala zisk len 32-tisíc eur, v roku 2020 to už po Matovičovom plošnom testovacom šialenstve bolo 3,8 milióna eur," vyjadril sa vo svojom statuse na facebooku poslanec Erik Tomáš.
ÚVO preveroval zákazky zadané postupom priameho rokovacieho konania v dôsledku mimoriadnej udalosti z októbra 2020. SŠHR odmieta, že by postupovala netransparentne v nadväznosti na princíp rovnakého zaobchádzania tým, že uzavrela kúpnu zmluvu s uchádzačom, ktorého ponuka podľa právneho názoru ÚVO nespĺňala požiadavky na predmet zákazky, stanovené SŠHR.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
04. október 2023 08:07