Dreamstime
StoryEditor

Očkovali ich dvoma dávkami vakcíny, aj tak sa nakazili. 600 zdravotníkov testovali pozitívne na koronavírus

TASR11.07.2021., 16:23h
U viac ako 600 zdravotníckych pracovníkov v Thajsku, ktorí dostali dve dávky vakcíny CoronaVac od čínskeho výrobcu Sinovac, sa rozvinulo ochorenie covid-19.
Lajkuj Brainee.sk na

Uviedla to v nedeľu agentúra Reuters s odvolaním sa na thajské ministerstvo zdravotníctva.
Z údajov ministerstva za apríl až júl vyplýva, že zo 677.348 zdravotníkov, ktorí dostali dve dávky spomínanej vakcíny, sa nakazilo 618 osôb. Jedna zdravotná sestra zomrela a ďalší zdravotnícky pracovník je v kritickom stave.

Thajské ministerstvo pritom zvažuje očkovať treťou dávkou vakcíny najviac ohrozených zdravotníckych pracovníkov. Mali by však dostať inú vakcínu z dodávok, ktoré do Thajska dorazia v blízkej budúcnosti. Konečné rozhodnutie by malo padnúť v pondelok.

V nedeľu hlásilo Thajsko rekordných 9418 prípadov komunitnej nákazy, v sobotu zasa 91 nových úmrtí. Od začiatku pandémie zaznamenali v tejto krajine juhovýchodnej Ázie 336 371 potvrdených prípadov infekcie a 2711 úmrtí.

Spojené štáty oznámili, že Thajsku darujú 1,5 milióna dávok vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech. Krajina si tiež objednala ďalších 20 miliónov dávok, ktoré budú dodané po októbri.

Susedná Indonézia, ktorá sa tiež vo veľkej miere spolieha na vakcínu od Sinovacu, v piatok oznámila, že zdravotníci dostanú na zvýšenie imunity dodatočné dávky očkovacej látky od firmy Moderna.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
22. september 2023 09:27