KomplicTASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Polícia zadržala Kočnerovho komplica. Odvážny Slovák napomohol zatknutiu

TASR30.03.2022., 13:40h
V Prahe zadržali Štefana Agha, odsúdeného v kauze televíznych zmeniek.
Lajkuj Brainee.sk na

Česká polícia zadržala v Prahe Štefana Agha, právoplatne odsúdeného v kauze falšovania televíznych zmeniek na 13-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

O jeho vydaní na Slovensko budú rozhodovať české orgány. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Zadržali ho v Prahe

K zadržaniu napomohol slovenský občan, ktorý Agha spozoroval vo vlaku. „Pre potreby maximálnej istoty vyhotovil fotografie a video, na základe ktorého mala slovenská polícia istotu, že ide naozaj o muža, ktorý bol právoplatne odsúdený," priblížil Slivka. Keďže v tom čase nebol vydaný európsky ani medzinárodný zatýkací rozkaz, česká polícia nemohla okamžite zasiahnuť.

„Na túto skutočnosť promptne reagoval príslušný súd, ktorý následne európsky zatykač vydal," spresnil Slivka. Agha sa po vydaní zatykača podarilo zadržať v stredu skoro ráno v Prahe 4. „Policajný zbor vyjadruje veľkú vďaku všímavému občanovi, ktorý si všimol Štefana Agha na úteku. Bez jeho poznatkov by k jeho zadržaniu v tak krátkom čase nedošlo," podotkol hovorca.

​Agh bol vlani právoplatne odsúdený Špecializovaným trestným súdom (ŠTS) v kauze falšovania televíznych zmeniek na 13-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody. „Rozsudok nadobudol právoplatnosť minulý týždeň, keď bol vyzvaný na nástup do výkonu trestu. Agh to však neurobil," doplnil Slivka.

„Osoba bola zatknutá Políciou Českej republiky a bude odovzdaná štátnemu zástupcovi Českej republiky," potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Ďalej uviedla, že spis bude vo štvrtok (31. 3.) predložený Najvyššiemu súdu (NS) SR na rozhodnutie o odvolaní, ktoré podala poškodená spoločnosť Markíza a ktoré tiež podala dcéra obžalovaného. 

Tá súčasne požiadala o navrátenie lehoty na podanie odvolania.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
05. október 2023 02:23