TASR/Radovan Stoklasa
StoryEditor

Bývalú štátnu tajomníčku Jankovskú hospitalizovali

HNonline.sk31.05.2021., 11:25h
Monika Jankovská je hospitalizovaná v nemocnici na bratislavských Kramároch.
Lajkuj Brainee.sk na

Bývalú štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku Jankovskú v pondelok ráno hospitalizovali. Potvrdil to jej obhajca Peter Erdös.

Upozornila na to televízia TA3 s tým, že obvinená sa má nachádzať v nemocnici na bratislavských Kramároch.

​„Môžem potvrdiť, že bola dnešného dňa ráno hospitalizovaná, nakoľko po posúdení všeobecným lekárom bolo vzhľadom na jej zdravotný stav hneď odporúčané a vyžadované, aby bola okamžite hospitalizovaná,“ spresnil Erdös.

Dodal, že bližšie podrobnosti v akom zdravotnom stave sa momentálne jeho klientka nachádza, nemôže bez jej súhlasu poskytnúť.

Po minulotýždňovom prepustení z kolúznej väzby v kauze Fatima dostala vo štvrtok (27. 5.) elektronický náramok, ktorý má nariadený v inej trestnej veci.

„Náramok jej bol inštalovaný na základe povinností, ktoré boli uložené Najvyšším súdom. Aj v tejto súvislosti dodržiava tak uložené všetky primerané povinnosti a obmedzenia, ktoré jej boli nariadené Najvyšším súdom,“ doplnil.

Jankovská sa musí každé dva týždne dostavovať probačnému a mediačnému úradníkovi za účelom vykonávania probačného dohľadu.

„Obmedzenia sú predovšetkým zákaz vycestovať do zahraničia, zároveň zákaz kontaktu so spoluobvinenými, svedkami, znalcami v trestnej veci Búrka a Víchrica. Zároveň je povinná zdržiavať sa v mieste svojho trvalého bydliska a na adrese, ktorú uviedla,“ podotkol Erdös.

Monika Jankovská bola vo väzbe od marca minulého roka, keď ju zadržali v rámci akcie Búrka. Najvyšší súd ju po zaplatení peňažnej záruky na začiatku marca 2021 prepustil na slobodu a nariadil jej kontrolu technickými zariadeniami.

Okamžite po prepustení však bola zadržaná a bola väzobne stíhaná v rámci kauzy prevodu trenčianskeho baru Fatima.

V polovici marca o tom rozhodol Krajský súd v Trnave. Hospitalizovaná bola vo väzenskej nemocnici v Trenčíne na psychiatrickom oddelení.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
29. máj 2023 13:35