Reuters
StoryEditor

Po očkovaní by si si mal odpustiť na dva až tri dni alkohol. Účinnosti vakcíny pomôže aj spánok a kvalitná strava

TASR22.05.2021., 16:54h
Dva až tri dni po očkovaní by si taktiež nemal robiť žiadnu náročnú fyzickú aktivitu, a to ani v prípade, že sa cítiš dobre.
Lajkuj Brainee.sk na

Účinnosť vakcíny proti novému koronavírusu pomôže zvýšiť dostatok spánku a kvalitná strava s dostatkom probiotík. Na sociálnej sieti to pripomenulo Národné centrum zdravotníckych informácií.

Bez alkoholu a náročnej fyzickej aktivity 

Po očkovaní je vhodné si tiež odpustiť na dva až tri dni alkohol. „Dva až tri dni nerobte žiadnu náročnú fyzickú aktivitu, a to ani v prípade, že sa cítite dobre,“ upozornilo NCZI.

NCZI odporúča vyhľadať lekára v prípade, ak sa po očkovaní objaví ťažká neutíchajúca bolesť hlavy, poruchy zraku, tŕpnutie končatín, poruchy hybnosti, výrazná bolesť brucha, bolesť na hrudníku, pretrvávajúci kašeľ alebo sťažené dýchanie. „Po očkovaní zostaňte v mieste očkovania 15 minút. Ak máte chronické ochorenie, zostaňte tam 30 minút po očkovaní,“ zdôraznilo NCZI.

V súčasnosti je podľa Ministerstva zdravotníctva SR na Slovensku prvou dávkou zaočkovaných dokopy už vyše 1,5 milióna ľudí. „V piatok (21. 5.) sme prekonali rekord v počte vykázaných nových zaočkovaných prvou dávkou - zaočkovalo sa ňou vyše 25 000 ľudí. Očkovanie ide čoraz rýchlejšie,“ skonštatovalo MZ.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
27. september 2023 10:38