Tribeč je plný tajuplných zmiznutí
Najznámejšie strašidelné miesto na Slovensku za posledné roky, ktoré inšpirovalo aj slovenského spisovateľa Jozefa Kariku k napísaniu knihy Trhlina. Pohorie je známe aj ako slovenský bermudský trojuholník a bolo opradené rôznymi legendami. Do dnešného dňa nevieme, za akých okolností mnohí ľudia v týchto končinách zmizli. Deje sa to už viac ako 70 rokov, no doteraz tieto prípady neboli objasnené. V roku 1929 sa tu napríklad stratil 48-ročný lesník Adam S., asi rok na to zmizla osemnásťročná Mária Š. Najnovší prípad zmiznutia je z júna 2012, keď sa do tribečských hôr vybral Jaroslav Buránsky z obce Žirany. Po zbere hríbov v tejto oblasti ho už jakživ nikto neuvidel.
V Katovom dome v Trenčíne býval boh smrti
V historickom Katovom dome v Trenčíne sa ukrývajú rôzne pomôcky, ktoré v minulosti používali kati na zabíjanie. Okrem toho, že tu býval majster ostrého meča, koncom 19. storočia slúžilo toto sídlo ako väznica. Dnes je z domu hrôzostrašná expozícia, v ktorej si návštevníci mohli prezrieť meče, kladu, dereš, okovy, repliku škripca, halapartne mestských drábov, uniformu mestského policajného kapitána, šable a pušky trenčianskych mestských policajtov, ale aj rôzne cennosti či odevy. Už len zbierka takýchto nástrojov ti naženie hrôzu.
Z moravianskeho kaštieľa sa šíri krik
V nádhernej historickej stavbe v Moravanoch nad Váhom podľa miestnych straší. Kedysi tu sídlili umelci, dnes však historická dominanta mestečka chátra. Počas dlhých rokov ho ničili vandali a ukradli, čo sa dalo. Obyvatelia tvrdia, že po nociach tu počuť divné zvuky – krik, plač, a okrem toho tu vidno aj rôzne svetelné záblesky. Nečudo, že sa k tejto stavbe priblížia iba odvážlivci.
Čachtický hrad bol plný bolesti
Tajomný hrad v Karpatoch, ktorý preslávila pradávna povesť o krvavej grófke. Alžbeta Báthoryová sa vraj doslova vyžívala v zabíjaní mladých dievčat. Jej rodičia boli príbuzní, vďaka čomu u nej mohla nastať degenerácia mozgu. Podľa svedkov si na mladých dievčatách šialená grófka vybíjala zlosť a týrala ich. Pomocou horiacich sviečok, pichľavých ihlíc či mrazivej ľadovej vody im spôsobovala hotové muky. Za tieto ohavné činy ju uvrhli do väznice.
V Miklušovej väznici mučili aj malé deti
V historickej časti Košíc nájdete starobylý dom, ktorý v 17. storočí slúžil ako väznica. Podľa legendy nesie meno krutého kata Mikluša, ktorý pôsobil v Košiciach začiatkom 18. storočia. Táto povera však pravdivá nie je, väznica je v skutočnosti pomenovaná po svojom správcovi Franzovi Miklóssym. Túto funkciu vykonával v druhej polovici 19. storočia. Využívali ju aj ako mučiareň, v roku 1904 tu uväznili aj malého chlapca za krádež, ktorého vraj dohrýzli potkany.
Na Hrade Sklabiňa žije krvilačný had
Zrúcanina vo Veľkej Fatre je výsledkom vyhorenia hradu v 15. storočí. Aj napriek opravám ho však dorazila druhá svetová vojna. Väznili v ňom aj Jánošíka, ktorý spolu s družinou piekol na Štiavničke jalovicu. Šľachtic Révai vraj žiadal od dedinčanov desiatok za posledné tri roky aj napriek tomu, že ho vyplatili predchádzajúcemu pánovi. To Jánošíka nahnevalo a spolu s druhmi zahatali cestu na Sklabiňu. Šľachticovi ukradol mu peniaze, ktoré vrátil dedinčanom. O hrade však koluje ďalšia, oveľa hrozivejšia legenda. Počas obrovskej búrky sa tu miestnym zjavuje rytier a počuť aj škrípanie reťazí či hlasy. Pod hradom vraj žije had, ktorý cicia krv a miluje víno. Nuž, ľudia si povymýšľajú rôzne zaujímavé legendy.