TASR/Pavol Zachar
StoryEditor

Ostro sledovaná kauza zneužívania v detskom tábore Chachaland. Organizátor vinu naďalej odmieta

TASR18.01.2022., 10:50h
Organizátor detského tábora Chachaland Roman P. odmieta vinu v prípade obžaloby zo sexuálneho zneužívania bývalej maloletej chovankyne tábora. Odmietol aj návrh na uzavretie dohody o vine a treste. Roman P. to uviedol v utorok na Okresnom súde Bratislava II.
Lajkuj Brainee.sk na

Obžalovaný na súde opakoval, že s chovankyňou mal len kamarátsky vzťah a k žiadnym intímnostiam nedošlo, hoci ona sa podľa jeho slov do neho zaľúbila. Argumentoval aj tým, že v tom čase sa rozvádzal s manželkou, s ktorou nechcel tráviť čas.

„S odstupom času by som to už neurobil, nepovažujem to za správne. Nič podobné som so žiadnym iným dieťaťom nemal,” vyhlásil Roman P. Poukázal na to, že to skôr chovankyňa iniciovala fyzický kontakt, ktorému sa on bránil. Priznal však, že dievčaťu kúpil dar.

Obžalovaný organizátor a vedúci detského tábora Chachaland Roman P. TASR/Pavol Zachar

„Obžalovaný popísal vzťah maximálne ako kamarátsky, nič viac nepripúšťa,” skonštatoval advokát poškodenej Matúš Kanis. Je presvedčený, že dôkazy jasne svedčia proti Romanovi P. Chovankyňa sa pojednávania nezúčastnila, ak však bude súd trvať na jej osobnom predvolaní, Kanis uistil, že príde.

​Súd odročil pojednávanie na 22. marca. Počas neho by mali vypočuť prvých päť svedkov. „Verím, že bude v zmysle zákona rozhodnuté. Podľa môjho názoru dôkazná situácia vo veci je jasná už z prípravného konania. Okrem výpovede či znaleckých posudkov máme aj kvantum svedeckých výpovedí, ktoré svedčia v prospech klientky,” dodal Kanis.

Na Okresnom súde Bratislava II sa v utorok začalo hlavné pojednávanie s organizátorom detského tábora Chachaland Romanom P. Ten čelí obvineniam zo sexuálneho zneužívania bývalej, vtedy 13-ročnej chovankyne tábora. K udalostiam v tábore malo dochádzať v rokoch 2003 až 2006 v čase, keď bola poškodená maloletou.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
03. jún 2023 04:07