Vakcíny by mali chrániť aj proti variantu omikron, uviedli expertiTASR/Ján Krošlák
StoryEditor

Zmeny pri prihlasovaní sa na očkovanie. Vybrať si môžeš konkrétny dátum a čas

TASR06.01.2022., 14:18h
Záujemcovia o očkovanie môžu využiť objednanie sa na konkrétny termín, ak pri registrácii zadajú maximálne päť okresov.
Lajkuj Brainee.sk na

Na očkovanie proti ochoreniu covid-19 je pri registrácii možné prihlásiť sa na konkrétny dátum a vybrať si čas očkovania. Systém registrácie je podobný ako doteraz, vo formulári však pribudla možnosť výberu konkrétneho miesta očkovania a termínu. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Registrácia pri prvej a tretej dávke 

Doteraz bolo možné zadať pri registrácii na očkovanie proti ochoreniu covid-19 iba orientačné miesto očkovania ako kraj a okres. Termín bol následne pridelený systémom. „Po úprave systému si občan, ktorý sa registruje, môže vybrať už aj dátum a čas, ktorý mu vyhovuje,“ vysvetlila Eliášová.

Na stránke www.korona.gov.sk po zadaní osobných údajov si záujemca najprv vyberie preferovaný okres. Následne sa mu zobrazia všetky očkovacie miesta v danom okrese. Potom si môže vybrať čas očkovania v danom očkovacom centre. „Registrácia sa využíva pri prvej a tretej dávke. Termín na podanie druhej dávky je zasielaný automaticky. Výber dátumu a časového úseku je možný pri všetkých vekových kategóriách,“ spresnila Eliášová.

Zmena registrácie 

Výber termínu môžu využiť aj záujemcovia o očkovanie, ktorí sa na vakcináciu už registrovali a sú v takzvanej čakárni. „Môžu využiť službu ‚zmena registrácie‘, ktorá im umožní výber nového termínu,“ opísala hovorkyňa. Ak záujemca nenájde vhodný termín, môže svoju registráciu zrušiť a nanovo sa registrovať neskôr. 

Záujemcovia o očkovanie môžu využiť objednanie sa na konkrétny termín, ak pri registrácii zadajú maximálne päť okresov. Ak označia viac okresov, systém ich zaradí do čakárne a termín im bude pridelený automaticky vo vakcinačnom centre v nimi zvolenom okrese. 

Okrem očkovania prostredníctvom registrácie je naďalej možné využiť aj vakcináciu bez registrácie. Zoznam očkovacích centier a časy prevádzky sú zverejnené na stránke ministerstva zdravotníctva.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
01. október 2023 03:19