Povinné očkovanie je nevyhnutné, myslí si prezidentka. Schválili ho aj niektoré susedné krajiny (ilu)TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Povinné očkovanie je nevyhnutné, myslí si prezidentka. Schválili ho aj niektoré susedné krajiny

TASR17.12.2021., 13:21h
Povinné očkovanie bude zrejme nevyhnutným opatrením.
Lajkuj Brainee.sk na

Dôležitá však bude aj cesta, ako sa k nemu krajina dopracuje. Upozornila na to v piatok prezidentka SR Zuzana Čaputová počas očkovania v prezidentskom paláci.

„Zatiaľ to vyzerá tak, že sa objavujú nové a nové mutácie a koronavírus od nás neodchádza. K povinnému očkovaniu už pristúpili krajiny ako Maďarsko, Poľsko, Rakúsko a veľmi reálne to zvažuje Česká republika,“ poukázala Čaputová.

Pripomenula, že Slovensko je špecifické v tom, že viac ako polovica populácie sa očkovania buď bojí, alebo ho odmieta Pripomenula, že Slovensko je špecifické v tom, že viac ako polovica populácie sa očkovania buď bojí, alebo ho odmieta (ilu) TASR/Martin Baumann

Pripomenula, že Slovensko je špecifické v tom, že viac ako polovica populácie sa očkovania buď bojí, alebo ho odmieta. „Veľký dôraz by som preto kládla aj na cestu, ako sa k povinnému očkovaniu dostať, aby ten nástroj bol naozaj efektívny,“ uviedla hlava štátu.

Je potrebné diskutovať s odborníkmi, ktorých skupín by sa malo povinné očkovanie týkať. „Po mojej debate s odborníkmi sa viac hovorí o profesijných skupinách ako o senioroch, ale je to odborná otázka,“ dodala Čaputová.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
31. máj 2023 06:30