gašparArchív TASR
StoryEditor

Najvyšší súd rozhodol: Bývalý policajný šéf Tibor Gašpar bude stíhaný na slobode

TASR04.11.2021., 12:27h
Bývalému policajnému prezidentovi Tiborovi G. a ďalším obvineným v kauze Očistec nepredĺžili väzbu, skončí sa 5. novembra.
Lajkuj Brainee.sk na

Najvyšší súd (NS) SR vo štvrtok potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu a zamietol ako nedôvodnú sťažnosť prokurátora. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Senát dospel k záveru, že napadnuté rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu je vydané v súlade so zákonom a nezistil u obvinených zákonné dôvody na predĺženie lehoty väzby, ktorá sa im končí 5. novembra," uviedla hovorkyňa. Senát rozhodoval v zložení Peter Hatala, Martin Bargel a Peter Štift.

Väzba sa skončí okrem Tibora G. aj pre Róberta K., Petra H., Mariána Z. a Milana M. stíhaných pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a iné.

Bývalý policajný prezident Tibor G. a ďalší niekdajší vysokopostavení policajní funkcionári boli zadržaní v rámci minuloročnej akcie Národnej kriminálnej agentúry Očistec. Dôvodom väzby bolo, aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode a pokračovať v trestnej činnosti.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
30. máj 2023 04:36