Pri autonehode v Belgicku zomreli štyria občania Slovenska. Potvrdilo to Ministerstvo zahraničných vecí (ilu)TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Pri autonehode v Belgicku zomreli štyria Slováci. Potvrdilo to Ministerstvo zahraničných vecí

TASR24.10.2021., 11:14h
Štyri ľudia, ktorí zahynuli v sobotu (23. 10.) ráno v centre belgického Gentu, boli občania Slovenskej republiky.
Lajkuj Brainee.sk na

Pre TASR to potvrdil hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR Juraj Tomaga. Rezort diplomacie je v kontakte s tamojšími úradmi, bližšie informácie však neposkytuje.

„Môžem potvrdiť, že išlo o štyroch občanov SR. Sme v kontakte s miestnymi úradmi. Vzhľadom na GDPR ale žiadne bližšie informácie nemôžeme poskytnúť,“ uviedol Tomaga.

Denník Gazet van Antverpen s odkazom na vyhlásenie polície v Gente informoval, že auto značky Peugeot skončilo v noci z piatka na sobotu v kanáli Leie na ulici Huidevetterskaai. Auto s francúzskou poznávacou značkou prešlo cez zvodidlá a skončilo vo vode. Gentská polícia potvrdila, že skontaktovala slovenské úrady a naďalej vyšetruje, prečo posádka havarovaného auta jazdila po Gente autom s francúzskou poznávacou značkou.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
01. jún 2023 07:06