Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom Najvyšší súd (ilu)TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom Najvyšší súd

TASR18.10.2021., 15:47h
Špecializovaný trestný súd nevyhovel 4. októbra žiadosti Tibora G. o prepustenie z väzby na slobodu.
Lajkuj Brainee.sk na

Bývalý policajný prezident Tibor G. zostáva v kolúznej väzbe. Najvyšší súd SR v pondelok zamietol jeho sťažnosť proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) ako nedôvodnú. Ten nevyhovel 4. októbra žiadosti Tibora G. o prepustenie z väzby na slobodu. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát zároveň na podklade sťažnosti prokurátora zrušil predmetné uznesenie ŠTS v časti, ktorou bol z väzby na slobodu prepustený obvinený Mgr. Marián Z. Žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu Najvyšší súd zamietol a jeho väzbu, pri konštatovaní existencie dôvodov kolúznej a preventívnej väzby u tohto obvineného, nenahradil,“ podotkla hovorkyňa.

Bývalý policajný prezident Tibor G. zostáva vo väzbe (ilu) Bývalý policajný prezident Tibor G. zostáva vo väzbe (ilu) TASR/Ján Krošlák

Tibor G. a ďalší policajní exfunkcionári boli zadržaní v rámci vlaňajšej policajnej akcie Očistec. V prípade padli obvinenia pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a pre zločin korupcie.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
01. jún 2023 19:01