TASR/AP
StoryEditor

Súd definitívne zrušil opatrovníctvo nad Britney Spears. Je to môj najlepší deň, hovorí speváčka

TASR13.11.2021., 14:25h
Sudkyňa v americkom meste Los Angeles ukončila v piatok kontroverzné opatrovníctvo nad popovou speváčkou Britney Spearsovou, ktoré trvalo posledných 13 rokov jej života.
Lajkuj Brainee.sk na

Vracia jej to slobodu a kontrolu nad majetkom v hodnote mnohých miliónov dolárov. Informovala o tom tlačová agentúra AFP. Verdikt, ktorý nadšene privítali speváčkini fanúšikovia zhromaždení pred budovou súdu v centre mesta, ukončuje dlhoročné opatrovníctvo zverené jej otcovi kvôli jej predchádzajúcim psychickým problémom.

Speváčka (39) však otcov dohľad nad jej majetkom a súkromím označila za týranie a zneužívanie. Na sociálnych sieťach napísala: „Dobrý Bože, tak veľmi milujem svojich fanúšikov. Myslím, že zvyšok dňa preplačem!!!! Najlepší deň, aký som kedy zažila - vďaka Bohu - dočkala som sa konca.”

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Britney Spears (@britneyspears)

„S účinnosťou od dnešného dňa... je týmto opatrovníctvo nad osobou a majetkom Britney Jean Spearsovej ukončené. Tak znie rozhodnutie súdu,” oznámila v piatok sudkyňa Brenda Pennyová. Oficiálny koniec opatrovníctva prišiel po tom, čo otcovi popovej hviezdy Jamiemu Spearsovi na súdnom pojednávaní ešte v septembri zrušili jeho poverenie starať sa o dcérine financie a majetok.

​Na začiatku krátkeho piatkového pojednávania vyjadrili podporu urýchlenému ukončeniu opatrovníctva už obe strany.
Spears popiera, že zneužíval svoj dohľad nad dcériným životom a kariérou, ale nedávno priznal, že Britney „je presvedčená, že dokáže zvládnuť svoj život sama”.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Britney Spears (@britneyspears)

Sudkyňa Pennyová zároveň so zrušením opatrovníctva súhlasila s tým, aby sa účtovník John Zabel staral o speváčkin majetok - v jej mene a v jej záujme. Zabela navrhli ako náhradu za otca právnici Spearsovej. Speváčkin majetok má odhadovanú hodnotu 60 miliónov dolárov, píšu americké médiá.

Piatkové pojednávanie uzavrelo dlhoročný zápas Spearsovej a množstva jej fanúšikov po celom svete, aby sa skončilo toto opatrovníctvo, ktoré sa začalo po jej medializovanom záchvate hnevu v roku 2007, keď zaútočila na auto paparazza na benzínovej stanici.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/kultura/hudba, menuAlias = hudba, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
03. jún 2023 01:08