Cestovateľské kino o Zanzibare a Safari prinieslo veľa poznatkov.Anton Graf/
StoryEditor

Rozmýšľaš, že utečieš pred snehom do tepla? Cestokino prinieslo užitočné informácie o Zanzibare a Tanzánii

red07.12.2023., 07:00h

Slováci sa rozcestovali do exotiky. Výrazne stúpol záujem o vycestovanie na Zanzibar, ktorý je hneď po Ománe a Spojených arabských emirátoch treťou najobľúbenejšou destináciou.

Lajkuj Brainee.sk na

Naše dáta ukazujú, že našincom nestačí len sedieť na pláži, od dovolenky očakávajú viac. Až polovica cestujúcich využíva príležitosť prepojenia oddychu na bielych plážach spolu s dobrodružným, africkým safari. Slovenská klientela tiež uprednostňuje spoločnosť profesionálneho, slovenského sprievodcu, vďaka ktorému spoznáva miestne lokality, špeciality a zvyklosti originálne, spoľahlivo a bezpečne. Tento rok tak cestovateľský trend udáva Zanzibar s dobrodružným safari v národných parkoch Tanzánie. 

Pláže s bielym pieskom aj zážitkové safari s priamym odletom z Bratislavy alebo Košíc

Odlety priamo z Bratislavy či Košíc dávajú slovenskej klientele možnosť stráviť dovolenku na Zanzibare. Súostrovie láka klientov svojimi plážami či hotelmi, ktorých kvalitatívna úroveň sa vyrovná ďalším ostrovom Indického oceánu, a to Maldivám, no s cenami lacnejšími až o polovicu. Zanzibar bol donedávna súčasťou Ománskeho sultanátu, čo sa odzrkadľuje na jeho bezpečnosti aj kvalite zdravotníctva. Priateľskosť miestnych a ich životný postoj v duchu Hakuna Matata oslovuje všetky vekové kategórie cestovateľov.

Dobrodruhom sa na Zanzibare naskytá príležitosť poznávať ešte intenzívnejšie. Do popredia záujmu sa dostalo dobrodružné safari v národných parkoch blízkej Tanzánie. Skúmanie miestnej prírody v srdci divočiny a spoznanie lokálnej kultúry sa tak stáva pre Slovákov dostupným a pohodlným zároveň. Vzácne ebenové stromy, stáda migrujúcich zebier či „veľká 5“, ktorú tvoria slon, lev, leopard, byvol a nosorožec, ale aj fascinujúca kultúra miestneho kmeňa záhadných Masajov, lákajú svojou autentickosťou tisíce dobrodruhov. „Cestovanie je príležitosť. Šanca objavovať, pozorovať, vnímať krajiny sveta všetkými zmyslami a cez autentické zážitky. Cestovateľ sa ocitá v centre diania a práve to je dôvodom, prečo v posledných rokoch badať nárast záujmu o dobrodružné poznávanie krajín,“ reagovala generálna riaditeľka CK Satur, Eleonóra Fedorová.

Cestokino a safari párty s Norou Fedorovou na lodi Harmónia

CK Satur prepojila 5. decembra koncept cestovateľského kina o africkom safari s večierkom plným autentických prvkov priamo zo Zanzibaru a Tanzánie. Akcia sa konala na netradičnom a lukratívnom mieste, na Dunaji. Na Fajnorovom nábreží, na lodi Harmónia, sa zišli TOP partneri aj influenceri. Akciu svojou účasťou podporili printové a online médiá. O zážitky či skúsenosti z ciest po Tanzánii sa prostredníctvom cestokina podelili riaditeľka CK Satur Eleónora Fedorová, sprievodkyňa Júlia Šechná a zaujímaví hostia. Originálne prvky Tanzánie a Zanzibaru preniesli pozvaných na pár hodín do safari lodgu. Hosťom boli sprostredkované jedinečné chute swahilskej kuchyne a hudobné zloženie Rytmika so svojou bubnovou šou zase pozvaným priniesla melódie východnej Afriky. Tematický DJ-ský set predstavil aj populárny Milan Lieskovský, ktorý dodal safari párty exkluzívnu bodku. 

 

 

menuLevel = 3, menuRoute = notsorry/news/cestovanie, menuAlias = cestovanie, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
10. február 2024 14:34