Indický úradník nechal vypustiť celú nádrž len preto, aby našiel mobil. A to aj napriek suchu v krajine.Unsplash/brainee X Canva/
StoryEditor

Indickému úradníkovi spadol kvôli selfie mobil do vody. Následne nechal vypustiť dva milióny litrov vody, aby ho našiel

iDnes.cz27.05.2023., 12:13h

Úradník v Indii nechal vypustiť obrovskú vodnú nádrž, aby našiel telefón, ktorý mu do nej padol po tom, čo si robil selfie. Pracovník hygienickej stanice tvrdil, že v prístroji sú citlivé vládne dokumenty a keď sa po vypumpovaní dvoch miliónov litrov vody telefón našiel, už nefungoval.

Lajkuj Brainee.sk na

Nadriadení úradníka po obvinení zo zneužitia právomoci dočasne zbavili funkcie, napísal server BBC.

image

VIDEO Muž počas letu otvoril núdzové dvere lietadla. Dusil som sa, obhajoval sa pred úradmi

Potravinársky inšpektor Rameš Višvas riešil svoju nehodu s potopeným telefónom krajne neobvyklým spôsobom. Najprv k nádrži Kherkatta v štáte Čhattísgarh povolal potápačov a keď sa im nepodarilo prístroj nájsť, dal príkaz na vypustenie vodného diela, píše sa na webe denníka iDnes.cz.

Nechal tam priviezť čerpadlá, ktoré potom niekoľko dní odvádzali vodu do blízkych vodných kanálov. Celkom tak z nádrže odčerpal dva milióny litrov vody, ktoré by stačili na zavlaženie 600 hektárov polí.

Nakoniec jeho snaženie po sťažnostiach zastavil úrad pre vodné zdroje. „Bol zbavený funkcie, kým neskončí vyšetrovanie. Voda je cenný zdroj a nesmie sa s ňou takto plytvať,“ uviedla zástupkyňa okresu Kanker Prijanka Šuklaová.

Portál iDnes.cz patrí do portfólia vydavateľstva Mafra, do ktorého patrí aj Brainee.sk

menuLevel = 2, menuRoute = notsorry/news, menuAlias = news, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
03. október 2023 14:01