Ukrajinský premiér svoj prejav tematizoval v rámci Dňa víťazstva nad fašizmom. Andrew Kravchenko/Tasr
StoryEditor

Zelenskyj vyhlásil, že Rusko bude porazené, tak ako bolo porazené nacistické Nemecko

TASR08.05.2023., 11:11h

Ruské sily budú na Ukrajine porazené tak, ako bolo porazené nacistické Nemecko v druhej svetovej vojne. Pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom v Európe to v pondelok sľúbil prezident Volodymyr Zelenskyj.

Lajkuj Brainee.sk na

"Všetko staré zlo, ktoré moderné Rusko prináša späť, bude porazené tak, ako bol porazený nacizmus," uviedol Zelenskyj vo video prejave, informuje TASR podľa agentúry AFP.

image

Pri obrane svojej zeme zomrelo už vyše 200 ukrajinských športovcov. Zelenskyj oznámil ďalšie sankcie proti Rusku

Druhá svetová vojna, ktorá sa začala 1. septembra 1939 útokom vojsk nacistického Nemecka na Poľsko, priniesla počas 2194 dní miliónom ľudí na oboch stranách frontu nevýslovnú bolesť, utrpenie, strádanie a smrť v rôznych podobách. Počas nej prišlo o život viac ako 50 miliónov ľudí. Počtom obetí, svojím charakterom a krutosťou ide o najväčšiu tragédiu v dejinách ľudstva.

Skončenie druhej svetovej vojny si jednotlivé štáty pripomínajú 8. mája ako Deň víťazstva nad fašizmom. Na Slovensku je tento deň dňom pracovného pokoja. Rozhodli o tom poslanci zákonodarného zboru v júni 1996. Valné zhromaždenie OSN v rezolúcii 59/26 z 22. novembra 2004 vyhlásilo 8. a 9. máj za Dni spomienok a zmierenia na počesť všetkých, čo zomreli v čase druhej svetovej vojny.

menuLevel = 2, menuRoute = notsorry/news, menuAlias = news, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
03. jún 2023 04:48