Zostáva stíhaný na slobodePavol Zachar/Tasr
StoryEditor

Kauza s bitkou kvôli dúhovej vlajke na koncerte má dohru. Útočník bude nakoniec stíhaný na slobode

TASR22.12.2022., 16:25h

Napadol speváka kapely v skalickom hudobnom klube, pretože vyvesil dúhovú vlajku. Útočník zostáva aj naďalej stíhaný na slobode.

Lajkuj Brainee.sk na

Muž obvinený v súvislosti s útokom na speváka kapely v skalickom hudobnom klube zostáva stíhaný na slobode. Vo štvrtok o tom rozhodol senát Najvyššieho súdu (NS) SR, keď zamietol sťažnosť prokurátora proti predošlému rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. TASR o tom informovala hovorkyňa sťažnostného súdu Alexandra Važanová.

„Najvyšší súd na dnešnom verejnom zasadnutí v trestnej veci obvineného Romana H. zamietol ako nedôvodnú sťažnosť prokurátora proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 15. decembra,“ priblížila hovorkyňa s tým, že senát NS SR považuje rozhodnutie prvostupňového súdu za zákonné a správne.

image

Člen kapely, ktorú napadli v Skalici extrémisti: Diskutovali sme, či vlajku nalepiť. Také niečo ale nemá znamenať rozbitú sánku

Sudca pre prípravné konanie ŠTS v Pezinku obvinenému väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Útok na speváka kapely Berlin Manson sa udial 10. decembra v skalickom klube pre vyvesenie dúhovej vlajky reprezentujúcej LGBTI+ komunitu. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil Romana Híleka z ublíženia na zdraví a výtržníctva. Trestné činy mali byť spáchané z osobitného motívu.

menuLevel = 2, menuRoute = notsorry/news, menuAlias = news, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
18. máj 2024 18:38