Obvinený z nehody na Zochovej vymenil aroganciu za výčitky.Martin Baumann/Tasr
StoryEditor

Je mu ľúto ľudí, ktorých zabil. Dušan Dědeček prvýkrát od nehody prehovoril cez právnika

TASR06.10.2022., 11:38h

Nehoda na autobusovej zastávke Zochová otriasla Slovenskom. Agresívny vodič pod vplyvom alkoholu usmrtil päť ľudí. Agresívne správanie po nehode teraz vymenil za výčitky svedomia.

Lajkuj Brainee.sk na

Obvinený Dušan Dědeček, ktorý opitý autom spôsobil víkendovú tragickú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami, má veľké výčitky svedomia a je na tom psychicky zle. Pre TASR to uviedol jeho právny zástupca Jiří Kučera.

„Klient sa priznal ku skutku, veľmi to ľutuje. Uvedomuje si následky, ktoré vyvolal,“ skonštatoval Kučera. Potvrdil, že sa jeho klient vzdal funkcie generálneho sekretára Deaflympijského výboru Slovenska.

„Je to človek, ktorý viedol riadny život, staral sa o postihnutých športovcov, je tréner,“ dodal Kučera s tým, že ide o neospravedlniteľný exces, ktorý si jeho klient uvedomuje a musí sa s tým vyrovnať.

Výčitky svedomia

„Je mu ľúto mladých ľudí, ktorých zabil, a aj rodín, ktorým ublížil. Má veľké výčitky svedomia,“ podotkol s tým, že Dušan Dědeček mal ísť v nedeľu, 2. októbra na fotenie s bedmintonistami.

„Mal to pôvodne robiť niekto iný, ale musel tam ísť. Nepýtal som sa ho, prečo pil v nedeľu poobede,“ dodal Kučera na portáli Teraz.sk.

image

Osobnosti reagujú na tragédiu v Bratislave: Nezodpovednosťou zničil osudy mnohých rodín, povedal Kollár

Vzhľadom na súčasnú situáciu sa nechcel vyjadrovať ku kvalifikácii trestného činu, na základe ktorej hrozí Dušanovi Dědečkovi až doživotný trest odňatia slobody. Bližšie nekomentoval ani špekulácie o samovražedných sklonoch klienta. „Položte si otázku, keby sa to, nedajbože, stalo vám, čo by vám šlo hlavou,“ spýtal sa Kučera.

Obvinený pod vplyvom alkoholu šoféroval v nedeľu neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených. Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I bude vo štvrtok od 16.00 h rozhodovať o návrhu na vzatie obvineného do väzby.

menuLevel = 2, menuRoute = notsorry/news, menuAlias = news, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
22. júl 2024 07:00