Princa Williama spozorovali, ako v Londýne predáva časopis bezdomovcov.Instagram/Neil Kramer
StoryEditor

V tichosti pracoval, aby pomohol ľuďom v núdzi. Princ William predával časopis bezdomovcov

TASR10.06.2022., 09:45h

Budúci kráľ mal oficiálnu červenú bejzbalovú šiltovku magazínu a vestu. Snažil sa presvedčiť okoloidúcich v londýnskej centrálnej štvrti Westminster, aby si kúpili jeden výtlačok.

Lajkuj Brainee.sk na

Britského princa Williama vo štvrtok odfotografovali, ako predáva v uliciach Londýna výtlačky časopisu bezdomovcov s názvom The Big Issue. Princ vytiahol aj platobný terminál, aby prilákal kupujúcich. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Budúci kráľ mal aj oficiálnu červenú bejzbalovú šiltovku magazínu a vestu. Snažil sa presvedčiť okoloidúcich v londýnskej centrálnej štvrti Westminster, aby si jeden výtlačok kúpili.

Vytiahol platobný terminál 

Princ zapózoval na fotografii s Richardom Hannantom (47), ktorého švagor Matthew Gardner potom zdieľal snímku na sociálnej sieti LinkedIn.

„Aká pocta zažiť takýto súkromný okamih s naším budúcim kráľom, ktorý bol pokorný a v tichosti pracoval, aby pomohol ľuďom v najväčšej núdzi,“ napísal Gardner.

„Vrcholom tejto jedinečnej príležitosti bolo to, keď sa princ spýtal môjho švagra, či si chce kúpiť The Big Issue, na čo Richard odpovedal: ‚Nemám drobné.‘ V tej chvíli princ William vytiahol platobný terminál. Toto sa nedá naučiť!“ priblížil.

Taxikár Neil Kramer takisto zdieľal fotografiu s princom, ako predáva časopis ľudí bez domova.

Dlho pracuje v prospech ľudí bez domova 

Akcia nasledovala po tom, čo sa v Británii v nedeľu skončili štyri dni osláv na počesť Williamovej starej mamy, kráľovnej Alžbety II., ktorá je na tróne rekordných 70 rokov.

image

Tieto veci si o kráľovnej Alžbete II. určite netušil. Má dvoje narodeniny a nepotrebuje vodičský preukaz

William už dlho pracuje v prospech ľudí bez domova a od roku 2005 je sponzorom charitatívnej organizácie Centrepoint, ktorá v tejto oblasti pomáha, najmä mládeži.

V decembri 2009 sa princ pridal ku generálnemu riaditeľovi charity Centrepoint a noc prespali na ulici, aby lepšie pochopili výzvy, akým čelia mladí bezdomovci, vysvetlila charita.

William (39) je po panovníčke druhým najobľúbenejším členom britskej kráľovskej rodiny – podľa prieskumnej spoločnosti YouGov je jeho obľúbenosť 66-percentná a verejnosť veľmi oceňuje jeho umiernené správanie a charitatívnu prácu.

menuLevel = 2, menuRoute = notsorry/news, menuAlias = news, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
27. september 2023 22:46