Amazon Studios, Paramount Television, Skydance Television
StoryEditor

Amazon prichádza na Slovensko točiť seriál s Johnom Krasinskim. Zatvoria kvôli nemu aj diaľnicu

TASRMiroslav Kamody10.08.2021., 12:42h
Americkí filmári smerujú na Slovensku nakrúcať tretiu sériu seriálu Tom Clancy´s Jack Ryan a vyzerá to tak, že v okolí diaľnice D3 sa bude pohybovať viacero žien. Hlavnú postavu totiž stvárňuje John Krasinski.
Lajkuj Brainee.sk na

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) presunula plánovanú jesennú údržbu na diaľnici D3 na termín od pondelka do 31. augusta. Dôvodom je využitie úsekov diaľnice vrátane tunelov Svrčinovec, Poľana a Považský Chlmec zahraničnou audiovizuálnou produkciou na sedem až desaťdňové nakrúcanie. NDS o tom informovala v pondelok na tlačovej konferencii v Žiline.

Prevádzkový riaditeľ NDS Peter Peťko uviedol, že uzávera je už od šiestej hodiny rannej. „Medzi práce sa nám podarilo zahrnúť požiadavku filmárov. V závislosti od podmienok bude nakrúcanie trvať od sedem do desať dní. S tým, že po ukončení budú ukončovacie práce, osadzovanie ďalších bezpečnostných zariadení a kontrola úseku, či je spôsobilý a bezpečný pre cestnú premávku. Jesenná uzávera už nebude, toto bude jediná uzávera v tomto roku,” povedal Peťko.

Portál Filmneweurope prišiel s informáciou, že spomínaným seriálom má byť tretia séria seriálu Tom Clancy´s Jack Ryan s hercom Johnom Krasinskim v hlavnej úlohe. S Amazon Studios, ktorá za seriálom stojí, bude spolupracovať slovenská produkčná spoločnosť Dalibora Vašicu Spectral. Okrem Slovenska sa bude nakrúcať aj v Maďarsku a Česku.

Peter Peťko doplnil, že NDS oslovila aj zhotoviteľa úseku Svrčinovec - Skalité, keďže je ešte v záruke. „Okrem údržbových a servisných prác sa zrealizujú aj práce s cieľom odstránenia aktuálnych chýb v rámci reklamačného procesu na tomto úseku,” dodal prevádzkový riaditeľ NDS.

​Podľa Zuzany Bielikovej z Audiovizuálneho fondu ide o jeden z najväčších projektov, ktoré sa podarilo prilákať na Slovensko. „Už od roku 2018, keď vznikla Slovenská filmová agentúra, sa snažíme propagovať Slovensko ako konkurencieschopnú krajinu, ktorá dokáže zaujať zahraničných filmárov. A to nielen filmovými profesionálmi, ale aj krásnymi lokalitami a ústretovosťou, ktorou sú slovenskí ľudia známi. Čo sa týka investícií, ktoré zahraniční filmári nechávajú na Slovensku, tie sa pohybujú v rozsahu od 800.000 eur až do päť miliónov eur. Konkrétne v tomto prípade ide o tú najvyššiu sumu,” priblížila Bieliková.

„Som presvedčený, že zatraktívniť našu krajinu v očiach zahraničných investorov a filmových štábov je veľmi zaujímavý produkt. Určite je to aj dobrý podnet pre Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR ako gestora pre cestovný ruch,” podotkol Tomáš Ondrčka z MDV.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/zabava/streamovacie-sluzby, menuAlias = streamovacie-sluzby, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
01. júl 2022 21:35