zuckerbergArchív TASR
StoryEditor

Ďalšie výpadky Facebooku a jeho služieb. Twitter opäť „praskal vo švíkoch“

HN09.10.2021., 08:00h
Sociálne siete Facebook, Instagram, ako aj aplikácie Messenger či WhatsApp postihli v piatok večer opäť niekoľkohodinové výpadky.
Lajkuj Brainee.sk na

Sociálne siete Facebook, Instagram, ako aj aplikácie Messenger či WhatsApp postihli v piatok večer opäť niekoľkohodinové výpadky. Došlo k tomu len niekoľko dní po tom, ako tieto služby, ktoré vlastní firma Facebook, zaznamenali rozsiahle výpadky z dôvodu obdobného problému. Informovala o tom agentúra AFP.

Spoločnosť Facebook v piatok pred polnocou informovala, že problém vyriešila a jej aplikácie by už mali fungovať v normálnom režime. Zároveň sa ospravedlnila všetkým užívateľom, ktorí sa "v posledných hodinách nevedeli dostať k jej službám.

Podľa portálu Downdetector.com, ktorý sleduje takéto výpadky internetových služieb, sa problémy užívateľov s prístupom na Facebook, Instagram, Messenger a WhatsApp začali približne o tri hodiny skôr.

Twitter - platforma na sťažovanie

Facebook najnovšie problémy opäť – podobne ako pri pondelňajších výpadkoch – pripísal chybe pri zmene v konfigurácii systému a uviedol, že na celom svete postihla užívateľov jeho aplikácií Instagram, Messenger a Workplace. Užívatelia sa na výpadky hromadne sťažovali na Twitteri.

Aplikácie patriace pod Facebook postihol ešte v pondelok viac ako šesťhodinový výpadok. Prístup k nim tak nemali stá milióny užívateľov, uvádza AFP.

Pondelkový výpadok Facebooku, Instagramu, WhatsAppu či Messengeru bol najdlhší, aký platforma Downdetector doposiaľ zaznamenala. Facebook a jeho aplikácie používa približne 3,5 miliardy ľudí.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/tech/aplikacie, menuAlias = aplikacie, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
06. jún 2023 18:43