Elektrické kolobežkyUnsplash/vlad B/
StoryEditor

Rímu došla trpezlivosť so zdieľanými kolobežkami. Ich počet po nehodách zredukujú takmer o polovicu

TASR25.06.2022., 10:00h

Hlavné mesto Talianska Rím sprísňuje od budúceho roka pravidlá pre zdieľané elektrické kolobežky a elektrické bicykle a takisto zníži ich počet v uliciach. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Lajkuj Brainee.sk na

Vedenie mesta v piatok oznámilo, že od 1. januára sa počet poskytovateľov týchto dopravných prostriedkov zníži zo súčasných sedem na troch. Počet elektrických kolobežiek bude zredukovaný zo 14 500 na 9-tisíc. Elektrické bicykle postihne redukcia z 12 500 na 9-tisíc.

image

Kolobežkárom zostávajú dva roky do veľkej zmeny. Pribudne pre nich nová dôležitá povinnosť

„Nachádzame sa v situácii bez pravidiel a bez plánovania,” povedal rímsky starosta Roberto Gualtieri. Vedenie mesta preto dalo „zelenú” zníženiu počtu elektrických kolobežiek a bicyklov a predstavilo jasné pravidlá ich používania. V centre metropoly zostane približne 3000 elektrických kolobežiek, zvyšné budú rozmiestnené v okolitých štvrtiach.

Len pre dospelých

Rím takisto vytvorí nové priestory na parkovanie i zóny, kde bude platiť zákaz parkovania. Tieto dopravné prostriedky si budú môcť po novom prenajať len dospelé osoby. Svoj vek budú musieť potvrdiť predložením dokladu totožnosti. Ich prevádzkovateľom bude za porušenie pravidiel hroziť odobratie licencie.

image

Elektrické kolobežky

Unsplash/jonas Jacobsson/

Elektrické kolobežky a bicykle ponúka v Ríme formou krátkodobého prenájmu viacero firiem. Využívajú ich najmä mladí ľudia a turisti. V Taliansku však v poslednom období pribúda dopravných nehôd s ich účasťou. Terčom kritik sú aj nesprávne zaparkované kolobežky.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/tech/ako-na-to, menuAlias = ako-na-to, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
15. jún 2024 18:46