Päť neonacistov chcelo zhodiť výbušniny na budovu bezpečnostných zložiek (ilu)TASR/AP
StoryEditor

Ďalší teroristický útok: Päť neonacistov chcelo zhodiť výbušniny na budovu bezpečnostných zložiek

TASR27.09.2021., 12:01h
Bezpečnostné zložky zadržali v Rusku päť neonacistov pripravujúcich teroristický útok v Ufe.
Lajkuj Brainee.sk na

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) v pondelok informovala o zadržaní piatich osôb podozrivých z prípravy teroristického útoku a príslušnosti k neonacistickej skupine. Jej terčom mala byť budova bezpečnostných zložiek.

Ako uviedla agentúra Interfax, k operácii FSB došlo v meste Ufa, ktoré je hlavným mestom Baškirskej republiky ležiacej na pomedzí európskej časti Ruska. Zadržaných bolo päť osôb narodených v rokoch 2001-03 a podozrivých z členstva v neonacistickom zoskupení, ktorí pripravovali teroristický útok. Útok mal byť spáchaný pomocou výbušnín a výbušných zariadení. Prípad prevzal Vyšetrovací výbor Ruskej federácie.

Policajti počas prehliadky v bytoch zadržaných a v ich skrýši našli a zhabali výbušné zariadenie pripravené na použitie a komponenty na výrobu ďalších, taktiež deväť kusov chladných zbraní, návody na výrobu výbušnín, ako aj fotografie vodcov tretej ríše a ukrajinského nacionalistu Stepana Banderu či iné nacionalistické symboly.

V súvislosti s útokom zadržali päť osôb (ilu) V súvislosti s útokom zadržali päť osôb (ilu) unsplash.com

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
26. september 2023 15:52