Všetky miestne školy preventívne evakuovali (ilu)TASR/AP
StoryEditor

Krétu zasiahlo obrovské zemetrasenie, ľudia v panike vybiehali do ulíc

TASR27.09.2021., 11:37h
Silné zemetrasenie s predbežnou magnitúdou 6,0 zasiahlo v pondelok ráno východnú časť gréckeho ostrova Kréta. Vyžiadalo si aj minimálne jednu obeť, informovala grécka verejnoprávna televízia.
Lajkuj Brainee.sk na

Epicentrum zemetrasenia bolo sedem kilometrov severne od dediny Thrapsano. K otrasom došlo podľa aténskeho geodynamického inštitútu o 9.17 h miestneho času (8.17 h SELČ) a pocítili ich aj obyvatelia ďalších miest a obcí v okolitom regióne, píše agentúra AP.

V krétskej metropole Iraklio obyvatelia vybiehali v panike do ulíc a všetky miestne školy preventívne evakuovali. Miestne médiá informovali o škodách menšieho rozsahu, ako napríklad zrútených stenách na starých kamenných budovách vo viacerých dedinách ležiacich v okolí epicentra otrasov.

Americká geologická služba USGS a Európske stredomorské seizmologické centrum (EMSC) uviedli zhodnú predbežnú magnitúdu 6,0, zatiaľ čo aténsky geodynamický inštitút uvádzal 5,8. Oblasť následne zasiahlo aj viacero dotrasov, z ktorých najsilnejší mal podľa EMSC magnitúdu 4,6.

Krétu zasiahlo obrovské zemetrasenie, ľudia v panike vybiehali do ulíc Krétu zasiahlo obrovské zemetrasenie, ľudia v panike vybiehali do ulíc TASR/AP

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
05. marec 2024 04:04