Mesto, ktoré sa hrdí svojim inovatívnym napredovaním, má stále v legislatíve trest smrti.Wong Maye-e/Tasr
StoryEditor

Stavajú mrakodrapy a megalomanské mestá, po 20 rokoch idú popraviť ženu. Previnila sa jednou vecou

TASR25.07.2023., 11:00h

V Singapure majú tento týždeň popraviť dvoch ľudí, muža a ženu, odsúdených na trest smrti obesením za obchodovanie s drogami. Ide o prvú popravu ženy v tomto mestskom štáte po takmer 20 rokoch.

Lajkuj Brainee.sk na

Miestna organizácia Transformative Justice Collective (TJC) uviedla, že 56-ročného muža odsúdeného za obchodovanie s 50 gramami heroínu majú v stredu obesiť vo väznici Changi vo východnej časti Singapuru.

V piatok by mali popraviť 45-ročnú ženu, ktorá bola v roku 2018 odsúdená na trest smrti za obchodovanie s približne 30 gramami heroínu. Ak justičné orgány popravu vykonajú, bude prvou ženou popravenou v Singapure od roku 2004. Vtedy obesili 36-ročnú kaderníčku a priekupníčku drog, uviedla aktivistka Kokila Annamalaiová z TJC.

Ľudskoprávna organizácia Amnesty International vyzvala singapurské orgány, aby obe popravy zastavili.

Singapur má jedny z najprísnejších protidrogových zákonov na svete. Krajina trvá na tom, že trest smrti je aj naďalej účinným odstrašujúcim prostriedkom proti obchodovaniu s drogami.

Singapur obnovil popravu obesením po viac ako dvojročnej prestávke v súvislosti s pandémiou ochorenia covid-19. Odvtedy bolo vykonaných najmenej 13 popráv.

 

 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
25. september 2023 22:11