Vadim Bojko.Telegram/
StoryEditor

Ruského plukovníka, ktorý sa podieľal na odvodoch mužov do vojny, našli zastreleného

TASR17.11.2022., 09:00h

Vadima Bojka, ktorý sa podieľal na odvodoch v rámci mobilizácie nariadenej šéfom Kremľa Vladimirom Putinom, našli v stredu zastreleného v jeho kancelárii v prestížnej vojenskej škole vo Vladivostoku.

Lajkuj Brainee.sk na

Podľa prvotných ruských správ mal spáchať samovraždu, incident však sprevádzajú isté zvláštne okolnosti, informuje na svojej webstránke britský denník Daily Mail.

Plukovníka Bojka (44) objavili v stredu mŕtveho a s viacnásobnými strenými zraneniami v jeho kancelárii na Makarovovej pacifickej vyššej námornej škole vo Vladivostoku.

image

Odborník o tom, čo sa bude diať po výbuchu rakety v Poľsku: Článok 5 nie je čiernobiely, no sankcie už stačiť nebudú

Bojko podľa svedkov prišiel do svojej kancelárie, z ktorej sa následne ozvalo päť výstrelov. Jeden z jeho podriadených sa následne do kancelárie vbehol pozrieť, aby zistil, čo sa stalo. Bojka našiel mŕtveho. Prvotné správy ruských médií hovoria o predpokladanej samovražde, a to aj napriek viacerým výstrelom.

Ruský spravodajský server BAZA však uviedol, že vyšetrovatelia pri tele plukovníka našli päť nábojníc a štyri pištole značky Makarov. Portál vo svojej správe tiež označoval za povážlivé, ako sa mohol plukovník päťkrát sám postreliť do hrude. Na mieste údajne nenašli ani žiadny list na rozlúčku.

Nejde pritom o prvý prípad podivného úmrtia ruského dôstojníka, uvádza Daily Mail.

Naposledy v októbri bolo - taktiež v ruskom Prímorskom kraji - nájdené telo 49-ročného podplukovníka Romana Malyka, ktorý mal vo svojom okrese na starosti odvody v rámci mobilizácie. Úrady najskôr ako pravdepodobnú príčinu jeho úmrtia udávali samovraždu, následne prípad začali vyšetrovať ako vraždu a o pár dní neskôr sa zase vrátili k verzii o samovražde, pripomína Daily Mail.

Malykovova rodina a priatelia tvrdenie o samovražde spochybňujú a hovoria, že išlo o "vyrovnaného a sebavedomého" muža, ženatého otca dvoch detí.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
13. apríl 2024 09:01