Koza zranila celý pluk ruských vojakov. Stačila jej na to jedna vec/Ilustračné fotoUnsplash/Sergiu Vălenaș/Twitter/The Dead District
StoryEditor

Hrdinka vojny. Koza zranila celý pluk ruských vojakov. Stačila jej na to jedna vec

kovTASR23.06.2022., 16:00h

Vojna na Ukrajine trvá už mesiace, no s takýmto protivníkom sa ruskí okupanti pravdepodbne ešte nestretli.

Lajkuj Brainee.sk na

Vo vojnou zmietanom ukrajinskom regióne Záporožie, sa stal vskutku kuriózny incident. Koza tam zranila celý pluk ruských vojakov, áno čítaš dobre. Toto zviera totiž nechtiac odpálilo nastrážené šnúry napojené na granáty, ktoré tam predtým umiestnili Rusi, píše ukrajinský web Pravda.

Koza zneškodnila okupantov

Putinovi muži nainštalovali okolo obvodu miestnej nemocnice pripnuté granáty a umiestnili spúšťacie drôty ako „kruhovú obranu“. Avšak krátko potom, čo nastražili pascu, koza, ktorá utiekla z neďalekej farmy, sa zatúlala smerom k nemocnici a neúmyselne pretrhla lanko.

image

Koza zranila celý pluk ruských vojakov. Stačila jej na to jedna vec.

Unsplash/Sergiu Vălenaș

Ukrajinské médiá prostredníctvom hlavného ukrajinského riaditeľstva spravodajských služieb informovali, že bolo celkovo zranených až 40 mužov, uvádza web Daily Mail.

image

Ruskí vojaci.

Twitter/The Dead District

Táto správa prichádza vo chvíli, keď Ukrajina čelí intenzívnym vzdušným a delostreleckým útokom zo strany Ruska

image

Rusi majú nový symbol propagandy. Čo všetko vieme o záhadnej Babushke Z?

Zelenskyj vyzval na urýchlenie dodávok zbraní

Tie podľa prezidenta Zelenského, majú za cieľ zničenie celého regiónu Donbas na východe Ukrajiny. Nedávno zároveň vyzval spojencov Ukrajiny, aby urýchlili dodávky ťažkých zbraní, ktoré by sa na bojisku vyrovnali Rusku.

„Musíme oslobodiť našu krajinu a dosiahnuť víťazstvo, ale rýchlejšie, omnoho rýchlejšie," povedal Zelenskyj vo videoposolstve a zopakoval požiadavku svojej krajiny o silnejšie a rýchlejšie zbrane.

„V Donbase došlo k masívnym vzdušným i delostreleckým útokom. Cieľ okupantov je nezmenený, chcú zničiť celý Donbas, krok za krokom," podotkol.

„Preto znovu a znovu zdôrazňujeme zrýchlenie dodávok zbraní na Ukrajinu. Čo je rýchlo potrebné, je rovnosť na bojisku, aby sme zastavili túto diabolskú armádu a vytlačili ju za hranice Ukrajiny," uviedol ďalej ukrajinský prezident.

Na znak toho, že bitka o Donbas sa stáva čoraz ťažšou, citovala agentúra Tass promoskovských separatistov, ktorí tvrdili, že dobyli väčšinu dediny Vovčojarivka zhruba 12 kilometrov juhozápadne od mesta Lysyčansk. Ak by to bola pravda, Lysyčansku by hrozilo väčšie riziko odrezania, píše Reuters a pripomína, že tvrdenia nebolo možné bezprostredne overiť.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
02. október 2023 14:30