Tankovanie.Dremstime/
StoryEditor

Slováci sú pre lacné tankovanie ochotní urobiť čokoľvek. V Maďarsku hlásia desiatky ukradnutých ŠPZ-tiek

TASR31.05.2022., 11:22h

Zahraniční motoristi sa pokúšajú za pomoci ukradnutých značiek tankovať za zvýhodnené ceny.

Lajkuj Brainee.sk na

Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na vyjadrenie zástupcu generálneho riaditeľa ropnej spoločnosti MOL Group Pétera Rataticsa.

V rozhovore pre komerčnú rozhlasovú stanicu Ratatics v utorok povedal, že existujú pokusy obísť nariadenie vlády, podľa ktorého od piatka 27. mája môžu v Maďarsku tankovať pohonné látky za regulované ceny iba vozidlá s maďarským evidenčným číslom.

image

V zmysle nariadenia maďarskej vlády od piatka 27. mája 2022 môžu v Maďarsku tankovať pohonné látky za regulované ceny iba vozidlá s maďarským evidenčným číslom. 

Ladislav Vallach/Tasr

V okolí Mosonmagyaróváru na severozápade krajiny evidujú už zhruba 30 prípadov krádeží maďarských evidenčných čísiel a na slovenských webových stránkach už zverejnili miesta, kde sa dajú pohonné látky so zvýhodnenou cenou natankovať.

image

Denne roznesie aj 20 kíl pošty. Niektorí ľudia ma volajú na kávu, hovorí poštár Lukáš

Predstaviteľ MOL dodal, že na čerpacích staniciach tejto spoločnosti pri platení automaticky pýtajú osvedčenie o evidencii vozidla, pričom sa už vyskytli aj prípady predloženia falzifikátu takéhoto dokladu.

Regulovaná cena základných druhov benzínu a nafty je v Maďarsku 480 forintov (1,22 eura) za jeden liter, trhové ceny týchto palív sa pohybujú okolo 600 forintov.

 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
02. október 2023 03:37