Indická svadba.Unsplash.com/jayesh Jalodara/
StoryEditor

Rodičia žalujú syna a nevestu, pretože ešte nemajú dieťa. Nenaplnená túžba po vnúčati im spôsobuje utrpenie

HNonline.sk14.05.2022., 14:30h

Pár v severoindickom štáte Uttarakhand žaluje svojho jediného syna a jeho manželku za to, že im po šiestich rokoch manželstva nedali vnúča. Za svoje utrpenie žiadajú tučné odškodné.

Lajkuj Brainee.sk na

Sanjeev a Sadhana Prasad tvrdia, že svoje úspory vyčerpali na výchovu svojho syna, zaplatili jeho výcvik za pilota a tiež okázalú svadbu. Teraz, ako uvádza BBC, požadujú kompenzáciu v hodnote takmer 620-tisíc eur, ak sa do roka nenarodí žiadne vnúča. 

Rodičia z Indie tvrdia, že všetky svoje úspory minuli na svojho syna. V roku 2006 ho napríklad poslali do USA na výcvik za pilota, ktorý stál 65-tisíc dolárov, čo je v prepočte približne 62-tisíc eur. Keď sa v roku 2007 vrátil do Indie prišiel o prácu, takže svojho syna Shreya Sagara viac ako dva roky finačne podporovali. Nakoniec sa zamestnal ako pilot. 

image

Rodičia žalujú syna a jeho manželku, pretože im ešte neporodili vnúča.

Twitter.com/aninewsup/

V roku 2016 mu jeho rodičia dohodli svadbu so Shubhangi Sinhou v nádeji, že budú mať počas dôchodku „vnúča na hranie“. Sanjeev a Sadhana Prasad tvrdia, že zaplatili veľkolepú svadobnú hostinu v päťhviezdičkovom hotely, luxusné auto a svadobnú cestu v zahraničí. 

image

Veľký sprievodca extrémnym počasím: Čo to je a ako súvisí s klimatickou zmenou?

„Môj syn je ženatý šesť rokov, no dieťatko stále neplánujú,“ posťažoval sa Sanjeev. Podľa neho a jeho manželky, ak by mali vnúča, s ktorým by sa mohli hrať všetko by bolo v poriadku. Kvôli tomu, že ho nemajú však zažívajú neznesiteľnú bolesť. 

Právnik páru povedal pre The National, že odškodné žiadajú kvôli „duševnému utrpeniu“. Manželský pár uvádza, že snom každého rodiča je stať sa starým rodičom. Súd má o tomto netradičnom prípade rozhodnúť 17. mája. 

 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
29. máj 2023 21:37