Video ukazuje, ako ruskí vojaci zastrelili civilistovReprofoto Cnn/
StoryEditor

Slovanská vzájomnosť v praxi. Internetom koluje video, na ktorom Rusi zabili civilistov a rabovali autosalón

ČTK12.05.2022., 12:30h

Americká televízia CNN zverejnila video, na ktorom ruskí vojaci zavraždili dvoch neozbrojených civilistov a rabujú autosalón v Kyjevskej oblasti. Udalosť podľa stanice vyšetruje ukrajinská prokuratúra ako vojnový zločin.

Lajkuj Brainee.sk na

Zábery z niekoľkých kamier ukazujú, ako sa pätica ruských vojakov snaží vlámať do autosalónu, strieľa do zamknutých dverí a rozbíjajú okná. S rukami nad hlavou k nim príde dvojica mužov, ktorých CNN identifikovala ako majiteľa podniku a 68-ročného strážcu. Najprv sú prehľadaní – zrejme, či u seba nemajú zbrane – a po krátkej konverzácii sa obaja otočia a odchádzajú preč. Práve v tej chvíli im však vojaci začnú paľbu do chrbta a obaja civilisti padajú k zemi.

Strážny bol ale stále nažive. Na videu je vidieť, ako sa snaží postaviť na nohy a plahočí sa späť k svojmu stanovisku. Podarilo sa mu tiež telefónom zavolať pomoc, privolaným členom miestnej domobrany sa ho však už zachrániť nepodarilo a on vykrvácal.

image

Nemožné sa pre vojnu na Ukrajine stalo možným. Fínsko chce oficiálne vstúpiť do NATO

Okrem vraždy je na videu vidieť, ako ruskí vojaci rabujú autosalón. Dajú si dole nepriestrelné vesty, prehliadajú zásuvky a stoly, jeden si berie čiapku s brmbolcom a nasadzuje si ju. Dvaja z vojakov si nalievajú nápoj a zrejme si ním pripíjajú.

Udalosť sa stala 16. marca pri hlavnej cesty vedúcej do Kyjeva, ktorý sa ruské sily po začiatku invázie na Ukrajinu snažili obkľúčiť. Po značných stratách sa nakoniec z okolia ukrajinského hlavného mesta koncom marca stiahli. CNN požiadala o komentár ruské ministerstvo obrany, odpoveď ale nedostala.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
30. máj 2023 03:21