Pixabay/handcuffs
StoryEditor

V Španielsku zatkli 106 členov „internetového“ gangu napojeného na taliansku mafiu

TASR21.09.2021., 09:17h
Španielska a talianska polícia v pondelok zatkli 106 členov gangu, ktorý údajne prepieral peniaze pre skupiny talianskej mafie a získal milióny eur prostredníctvom podvodov na internete.
Lajkuj Brainee.sk na

Španielska polícia proti gangu zasiahla spolu s talianskou políciou a Europolom. Zadržali 106 osôb, ktoré čelia obvineniam z legalizácie viac ako desiatich miliónov eur získaných z internetových podvodov v celej Európe. Informovali o tom agentúra Reuters a denník El País na svojej webovej stránke.

Organizácia podľa španielskej polície pôsobila na juhu Kanárskeho ostrova Tenerife a prala špinavé peniaze pre rôzne klany talianskej mafie.

Využívali vysoko vyvinuté technológie

Zatknuté osoby čelia obvineniam okrem iného z členstva v zločineckej organizácii, podvodov, obchodovania s drogami, legalizácie výnosov z trestnej činnosti, únosov, falšovania dokumentov, lúpeží či nezákonného držania zbraní.

Organizácia využívala vysoko vyvinuté technológie. Španielska polícia začala vyšetrovanie v júni 2020. Väčšina zadržaných sú talianski občania, píše na svojej webovej stránke európsky policajný úrad Europol.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
26. september 2022 17:25