Reuters
StoryEditor

Nový Zéland odhalil jeden prípad koronavírusu. Celá krajina ide do lockdownu

TASR17.08.2021., 13:08h
Nový Zéland zavedie na tri dni v celej krajine lockdown po tom, ako tamojšie úrady informovali o prvom prípade komunitného prenosu koronavírusu za posledný polrok.
Lajkuj Brainee.sk na

„V iných krajinách sme videli, čo sa môže stať, ak sa s tým nedokážeme vysporiadať. Máme len jednu šancu,“ uviedla premiérka Jacinda Ardernová v utorkovom televíznom prejave. Koronavírusový variant delta, ktorý je vo všeobecnosti považovaný za nákazlivejší, má podľa nej na priebeh pandémie rozhodujúci efekt.

Zdravotnícke úrady informovali v utorok o prvom prípade komunitného prenosu nákazy na území Nového Zélandu za posledný polrok, ktorý sa objavil v meste Auckland. Infikovaný podľa doterajších informácií nemal cestovateľskú anamnézu a nebol ani v kontakte so žiadnou osobou prichádzajúcou zo zahraničia.

Naposledy bolo šírenie koronavírusu v rámci komunity na Novom Zélande zaznamenané 28. februára. Odvtedy sa infikovaných podarilo vždy identifikovať vďaka prísnym hraničným kontrolám.

Nový Zéland sa považuje za jednu z najúspešnejších krajín na svete v súvislosti so zvládnutím pandémie koronavírusu. Krajina od začiatku pandémie zaznamenala len 26 úmrtí, pričom má celkový počet takmer päť miliónov obyvateľov.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
25. september 2022 18:22