Reuters
StoryEditor

Rusko sužujú požiare aj záplavy. Ničivý oheň sa blíži k jadrovému výskumnému centru

TASR08.08.2021., 15:23h
Lesné požiare sa už približujú k jadrovému výskumnému centru v ruskom meste Sarov v Nižnonovgorodskej oblasti. Tamojšie úrady tak podnietili k vyhláseniu tzv. mimoriadnej situácie. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA.
Lajkuj Brainee.sk na

Vyhlásenie takéhoto stavu uľahčuje podľa úradov mobilizáciu ďalších hasičov. Požiare momentálne zúria neďaleko mesta Nižný Novgorod a stále sa rozširujú. Ide však len o jedny z mnohých požiarov, ktorým Rusko aktuálne čelí.

Intenzívne požiare na Sibíri

Obzvlášť intenzívne sú požiare v Jakutskej republike na Sibíri, kde už zhoreli desiatky domov a mnohých obyvateľov evakuovali. Ruská štátna televízia vysielala zábery z dymom zahalených miest v Irkutskej oblasti či Krasnojarskom kraji.

Ruské úrady informovali, že v celej krajine horia stovky požiarov o rozlohe zhruba 3,5 milióna hektárov. Odborníci aj environmentálna organizácia Greenpeace tohoročné lesné požiare označujú za vôbec najhoršie, aké Rusko postihli od začiatku zhotovovania takýchto záznamov.

Záplavy na ďalekom východe

S inými výčinmi počasia, a síce silnými dažďami a záplavami, naopak zápasí Amurská oblasť na ruskom Ďalekom východe, ktorá hraničí s Čínou. V dôsledku záplav pozdĺž rieky Amur je tam od zvyšku sveta odrezaných 24 menších obcí. Zaplavených je podľa miestnych úradov šesť mostov a množstvo ulíc.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
02. jún 2023 23:11