Reuters
StoryEditor

Moskva hlási nový rekord v počte nakazených

TASR19.06.2021., 12:44h
Ruské hlavné mesto Moskva zaznamenalo v sobotu 9120 nových prípadov nákazy koronavírusom za posledných 24 hodín.
Lajkuj Brainee.sk na

Ide o už druhý po sebe idúci nový denný rekord. Ukazujú to údaje vlády, ktoré citovala tlačová agentúra AFP. Tento rekord prekonal piatkový, keď úrady hlásili 9056 nových infikovaných, ako vyplýva zo štatistiky zverejnenej na webovej stránke stopcoronavirus.rf. Ide o súčasný prudký skok v počte infikovaných, ktorých bolo ešte pred dvoma týždňami iba okolo 3000 denne.

Koronavírus delta 

Starosta Moskvy Sergej Sobianin vyhlásil, že veľký nárast v prípadoch nákazy v meste spôsobuje vysoko nákazlivý variant koronavírusu delta, ktorý prvýkrát zistili v Indii. Takmer 90 percent nových prípadov predstavuje práve delta. A hrozí, že sa preťažia nemocnice v Moskve, kde predstavitelia urýchlene dopĺňajú nové lôžka pre pacientov s ochorením COVID-19.

Hlavný hygienik Moskvy už v stredu nariadil množstvu podnikov, prevádzok a služieb, aby dali povinne zaočkovať najmenej 60 percent svojich zamestnancov, pretože počty infikovaných koronavírusom stúpajú.

Ohnisko nákazy

Moskva je teraz hlavným ohniskom nákazy v Rusku - v sobotu oznámené prípady infekcie tvoria vyše polovicu všetkých nových prípadov v krajine, ktorá zaznamenala od začiatku pandémie takmer 5,3 milióna nakazených.

Celkový počet prípadov v Rusku je šiesty najvyšší na svete, ukazujú údaje agentúry AFP.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
21. marec 2023 16:04