TASR/AP
StoryEditor

Zábery, z ktorých mrazí. Starostku a jej rodinu našli zavraždenú v plytkom hrobe

TASR05.04.2022., 12:30h
Obete našli neďaleko Kyjeva a ich telá boli len čiastočne zasypané pieskom, uviedlo ukrajinské ministerstvo vnútra.
Lajkuj Brainee.sk na

Od stiahnutia ruských jednotiek z miest a dedín v okolí ukrajinskej metropoly Kyjev do týchto oblastí prichádza ukrajinská armáda a ukazuje novinárom telá, o ktorých tvrdí, že sú civilné obete zabité ruskými vojakmi, zničené domy i vypálené vozidlá.

Starostku dediny Motyžyn, jej manžela i syna zabili a pochovali v plytkom hrobe blízko hlavného mesta Kyjev, uviedol v pondelok poradca ukrajinského ministerstva vnútra Anton Heraščenko. Ukázal pritom telá obetí, ktoré boli čiastočne zasypané pieskom. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

​Agentúra Reuters nebola schopná nezávisle overiť, kto zabil rodinu, ktorá sa nachádzala v plytkom hrobe pri Motyžyne západne od Kyjeva. Moskva odmietla tvrdenia, že zámerne cieli na civilistov a podobné správy o zabíjaní sú podľa nej „zinscenované“ s cieľom pošpiniť meno Ruska.

Motynyž TASR/AP

„Boli tu ruskí okupanti. Mučili a zavraždili celú rodinu starostky,“ povedal Heraščenko. Obete pritom identifikoval ako Oľhu Suchenkovú, jej manžela Ihora a syna Oleksandra, píše Reuters.

„Okupanti mali podozrenie, že spolupracujú s našou armádou a uvádzajú nám miesta, kam zacieliť naše delostrelectvo. Táto zberba mučila, masakrovala a zavraždila celú rodinu. Budú za to zodpovedať,“ dodal.

mŕtve telá starostky Motyžynu Olgy Suchenkovej, jej manžela, syna TASR/AP

​Reportér agentúry Reuters videl telá v lese na okraji dediny Motyžyn v blízkosti jednej farmy, ktorá bola úplne zničená. V blízkosti bolo vidieť zhorený traktor a jedna z pochovaných obetí mala prelepenú hlavu. V studni neďaleko vypálenej farmy sa nachádzalo ďalšie telo muža, ktoré sa zdalo byť zviazané, píše Reuters.

V súvislosti s úmrtiami civilistov na Ukrajine vrátane dôkazov o zviazaných obetiach zastrelených zblízka a masovým nájdeným v oblasti, z ktorej sa stiahli ruské jednotky, v pondelok vypuklo celosvetové pobúrenie, pripomína Reuters.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
07. jún 2023 18:33